5 účinných spôsobov, ako byť spokojnejší človek

spokojnost v zivote

Každý jeden z nás ma občas blbý deň. Nič sa mu nedarí, nič sa mu nechce a nič ho v tej chvíli nebaví. Aby ste tento stav zažívali čo najmenej, pripravili sme si pre vás 5 preventívnych tipov, ako byť spokojnejším človekom.

1.   Naplánujte si čas iba pre seba a robte to, čo vás baví

Uistite sa, že počas dňa budete aspoň na hodinku robiť veci, ktoré CHCETE a nie, ktoré MUSÍTE alebo BY STE MALI. Uvidíte ako vám stúpne energia a budete sa cítiť akoby ste zrazu ožili.

2.   Hýčkajte sa

Máme tendenciu starať sa najmä o druhých. Je veľmi dôležité dopriať si zaslúžený odpočinok, masáž alebo čokoľvek, čo vám spôsobí uvoľnenie a príjemný pocit.

3.   Viac si verte

Keď príde zlomový bod, v ktorom o sebe začnete pochybovať, spomeňte si na všetko, čo ste už v živote zvládli. Veľmi pomáha, keď si začnete niekde písať úprimné pochvaly a komplimenty, ktoré dostávate. Vždy keď na vás príde slabšia chvíľka, môžete ten list otvoriť a znovu si pripomenúť, prečo si máte viac veriťJ

4.   Pozitívne afirmácie

Afirmácie sú krátke, výstižné vety, ktoré by mali vychádzať z vášho vnútra a mali by vám „naprogramovať“ zmýšľanie. Keď si budete denne hovoriť „som dosť dobrá“, „podarí sa mi to“, váš mozog tomu po určitej chvíli začne veriť a prestane to spochybňovať. A to je práve cieľom afirmácií.

5.   Obklopujte sa ľuďmi, ktorí vás podporujú a s ktorými vám je dobre

Ľudia, s ktorými prichádzate do kontaktu sú veľmi podstatní. Ani kvetina nevyrastie v zlom prostredí, preto dbajte na to, aby ste odstránili všetko toxické a negatívne zo svojho života.

V neposlednom rade sa nezabudnite smiať na seba aj na svet okolo vás. Nie nadarmo sa vraví, že smiech je liekom. J

About