Ach, tie vrásky!

plet-bez-vrasok

Netrápia len ženy, ale aj mužov. Máme ich všetci – vrásky. Presne a verne odzrkadľujú náš zdravotný aj psychický stav. Keď sa často hneváme a „mračíme“, ostane nám jasný „odtlačok“. Ale aj keď sa veľa na tento svet usmievame, stanú sa našou súčasťou – a to tie mimické. Hovorí sa o nich, že pristanú každému a že ženy sú vďaka nim príťažlivejšie a pôsobia milšie. Nuž, zabudnime na to, čo sa hovorí – nikto predsa dobrovoľne vrásky nechce a najlepšie je vyhýbať sa im čo najdlhšie. J

Prečo vznikajú?

Vrásky sú samozrejmosť. Skrátka sú a basta. Sme ľudia, starneme, ale aj zbierame životné skúsenosti, učíme sa, trápime, smejeme, zabávame, plačeme. A naša tvár je plátno, ktoré toto všetko zaznamenáva, či sa nám to páči, alebo nie. Stres, vplyv UV žiarenia, nedostatok prijímania tekutín, málo spánku, oddychu a relaxu, časté hádky a nezhody či starosti. Akoby toho nebolo dosť, rozhodne krásnej pleti neprospieva fajčenie či požívanie alkoholických nápojov. Aj nesprávne stravovacie návyky zapríčiňujú zlú kvalitu pleti, a tým zvyšujú možnosť rýchlejšej tvorby neželaných „spoločníčok“. Možno je to klišé, ale zdravá strava je základom všetkého. Dostatok ovocia a zeleniny, vitamínov a antioxidantov zaručí, že sa budete cítiť nielen dobre, ale budete doslova žiariť.

Ako na ne

Venujte starostlivosti o pleť pár minút denne ráno i večer a uvidíte, že výsledok bude badateľný. Prvé vrásky sa začínajú tvoriť už od 25. roku života, a keď to nepodceníte, o 10 rokov môžete vyzerať o päť rokov mladší, než ste v skutočnosti. Ráno si pleť vyčistite s čistiacou vodou a naneste hydratačný krém vyhovujúci potrebám vašej pokožky. Dámam pleť chráni pred vplyvom vonkajšieho prostredia aj mejkap, avšak za predpokladu, že sa večer dokonale odlíčia. Večer si taktiež tvár dokonale vyčistite, hydratujte a z času na čas si doprajte nejakú tú vyživujúcu pleťovú masku či návštevu u kozmetičky, ktorá sa o vás postará na profesionálnej úrovni.

Pre tých náročnejších

Možností odstránenia vrások je skutočne veľa. Záleží od vás, koľko ste ochotní investovať alebo, na rovinu povedané, vytrpieť. Kyselina hyalurónová, chemický píling, botox, omladenie krvnou plazmou, mezoterapia, fotorejuvenizácia, mikrodermabrázia sú ďalšie účinné spôsoby, ktoré vám pomôžu bojovať s vráskami, avšak nie dlhodobo. Starajte sa o svoju pleť intenzívne a preventívne už od začiatku. Vráskam sa nikto nevyhne, ale každý ich má vo svojich „rukách“.

About