Aj malý balkón dokáže veľké divy

maly-balkon

Možno nemáte obrovskú terasu a výhľad do záhrady, ale aj napriek tomu si dokážete vytvoriť svoj malý ostrovček zelene – priamo u vás na balkóne. Mať pekný balkón, ktorý privoláva pohľady z ulice, je veľká výzva. A je to také jednoduché!

Začíname od podlahy

Na balkóne zvykneme tráviť svoj voľný čas či už pri knihe alebo pri teplom nápoji. Je to naša oáza pokoja, odkiaľ máme perfektný výhľad a tiež aj prehľad o všetkom, čo sa v našom okolí deje. Zároveň je našou vizitkou, pretože okrem okien a vchodu je to jediná vec, ktorú vidia susedia alebo iní zvedavci. 

Aby ste sa na svojom balkóne cítili dobre, mali by ste venovať pozornosť už aj samotnej podlahe. Betón alebo staromódne obklady nie sú nič moc. Za pár drobných si radšej zakúpme poriadnu dlažbu. Pokiaľ to finančné prostriedky príliš nedovoľujú, perfektnou náhradou sú PVC podlahy, linoleum, alebo ak chcete gumolín. Ich vzory dokonale napodobnia drevo i kameň a na prvý pohľad vyzerajú úplne reálne. Malý exteriérový koberček to ešte viac zútulní a spríjemní chvíle aj počas chladnejších dní.

Obklopte sa zeleňou

Niekto kvety miluje a niekto si povie, že jednoducho nemá čas – starať sa ešte aj o to. Verte však, že črepníky s letničkami, ktoré budú kvitnúť do neskorej jesene, rozhodne upútajú a navyše spôsobia dobrú náladu každému, kto sa na ne pozrie.

Podľa feng šuej majú rastliny ochrannú funkciu a vytvárajú bariéru medzi vaším príbytkom a negatívnou energiou. Stojí to za vyskúšanie. Naozaj pekný balkón je ten, ktorý má čo ponúknuť počas každého ročného obdobia. Drobné stromčeky, tuje a kríky vhodné do črepníkov zaplnia prázdne rohy a priestor oživia lepšie ako gýčové dekorácie pribité na stenách.

Zlatý klinec – nábytok

Obvykle vídame na balkónoch dve malé stoličky a okrúhly malý stolík. Skúsme túto rutinu zbúrať a vymyslime niečo nové. Čo tak štýlová lavica alebo menšia ratanová sedačka? Alebo rovno hojdačka! Ratanový nábytok, ktorý je vhodný do exteriéru ešte nikdy nikoho nesklamal. Má dlhú životnosť, vysokú nosnosť, odoláva vplyvom počasia a nemení svoj tvar a farbu. Poskytuje pohodlné sedenie.

Relax na takomto balkóne vám bude každý závidieť. Nezabudnite na drobné dekorácie v podobe moderných lampášov, solárnych lámp a iných vychytávok. Balkón je druhá obývačka, tak nech sa vám príjemne oddychuje.

About