Ak chcete naozaj nízko-energetické bývanie, vyberte si drevodom

Snažiť sa v súčasnosti „zrealizovať“ vlastné bývanie je po finančnej stránke extrémne náročné. Teda, niežeby niekedy bola doba, keď sme si nehnuteľnosti kupovali ako teplé rožky, ale dnešné ceny sú naozaj extrémne.

Náklady na zaobstaranie si bývania sú vysoké, ale samotné bývanie nemusí byť drahé

A aby toho nebolo málo, čakacie doby na rôzne druhy materiálov sú taktiež nadštandardne dlhé. Rozhodnúť sa pre nové bývanie tak je o to viac významným krokom, ktorý je potrebné si dobre premyslieť a naplánovať.

Zatiaľ čo pri kúpe bytu sa musíte rozhodnúť na základe toho aké byty sú k dispozícii, pri stavbe rodinného domu si môžete naplánovať prakticky všetko podľa seba. Samozrejme, s pochopiteľnými obmedzeniami, ktoré prináša váš pozemok, či rozpočet.

A aj keď (obzvlášť v súčasnosti) vás nový dom bude stáť slušnú sumu, môžete si znížiť budúce náklady tým, že bude čo „najúspornejší“. A na to, koľko energií bude v budúcnosti potrebných na „fungovanie“ vášho nového domu, má vplyv aj výber materiálu, z ktorého bude postavený. Chcete skutočne ultranízko-energetický dom? A počuli ste už o drevostavbách?

Čo takto nechať si dom vyrobiť vo výrobnej hale?

Pod pojmom drevostavby máme na mysli panelové prefabrikované montované stavby na báze dreva. Ako vlastne takýto dom vyzerá? No po dokončení rovnako, ako každý iný. Zásadný rozdiel je však v procese výstavby.

Základom takýchto montovaných drevodomov sú zvislé nosné konštrukcie – panely. Špecifikom je, že sa podľa stavebnej dokumentácie vyrábajú v „pohodlí“ výrobnej haly bez vonkajších vplyvov počasia. A to s maximálnou presnosťou.

Na stavbu sa potom privezú už hotové panely, ktoré sa hneď aj montujú. Čo sa týka montáže hrubej stavby domu na stavbe, tá trvá len 2 dni. A to vrátane záklopu a stropného systému, vďaka ktorému bude mať dom plne pochôdzne podkrovie. Takéto domy majú množstvo výhod a jednou z nich je, že patria do energetickej triedy A0 – A1.

Zdroj obrázka:

Autor: pixinoo / Shutterstock.com