Aká zimná obuv je ideálna pre nižšie ženy?

Nie každá sa môžeme pochváliť výškou modelky. Nikde však nie je napísané, že ak nemeriate viac ako 160 cm, nemôžete vyzerať skvelo za každých okolností. A to dokonca aj v zime!

Obuv na platforme možno nie je tým, za čo ju považujete

Áno aj v ročnom období, ktoré vo všeobecnosti nepraje nižším dámam, keďže kvôli nutnosti nosenia hrubšieho oblečenia môžu rýchlo vyzerať, ako keby mali poriadnu dávku kilogramov naviac. Pre tieto dámy je pri tvorbe zimných outfitov najdôležitejšie to, aby si opticky predĺžili postavu.

Ako to však dosiahnuť? Odpoveď v podstate nie je moc komplikovaná, stačí si obuť správne topánky. Ak vám však pri pojme „správne topánky“ napadli tenisky na platforme alebo niečo podobné, tak pozor! Platforma je naozaj masívnym prvkom topánky. A takéto masívne prvky postavu opticky ešte viac znižujú!

Toto je najlepšia voľba

Aké topánky si teda cez zimu obuť ak nechcete vyzerať ako snehová guľa? Už sme vylúčili obuv na platforme, takže teraz vám zrejme napadnú dámske čižmy s vysokánskymi opätkami. S tými to však netreba preháňať, aby ste nevyzerala ako na chodúľoch. Stačí ak bude mať opätok zhruba 5-7 cm. A kľudne môže byť hrubší, pohodlie je predsa prvoradé.

Opätky máme teda vyriešené, ale stále nevieme, či zvoliť vysoké čižmy, alebo členkové? Aj členkové čižmy môžu byť dobrou voľbou, ak budú farebne zladené s nohavicami, či pančuchami. Najlepšie však na vás vyniknú vysoké čižmy, ktoré končia tesne pod kolenami a majú priliehavú sáru.

Ak ste síce nízka, ale štíhla, môžete skúsiť aj čižmy nad kolená. Vďaka štíhlejším stehnám nebudú pôsobiť príliš masívne. Ak by sme na to išli z opačnej strany a pozreli sa na čižmy, ktoré siahajú zhruba do polovice lýtok, tým sa určite vyhnite! Keďže zvýrazňujú najširšiu časť lýtka, postavu vám opticky skrátia a rozšíria bez ohľadu na to aké štíhle máte nohy.

Zdroj obrázka:

Autor: Maria Markevich / Shutterstock.com

About