Aké darčeky kúpiť milovníkovi prírody?

V tomto predvianočnom období dokupujeme ešte posledné darčeky pre svojich príbuzných, pečieme koláče a chystáme sa na tie najkrajšie sviatky v roku. Ak máte doma milovníka prírody a uvažujete, že by ste mu kúpili ešte nejaké darčeky, ktoré by pri turistike, ale aj iných horských aktivitách využil, máme pre vás nejaké tipy. Nechajte sa inšpirovať.

Funkčné prádlo

Počas chladného zimného obdobia je funkčná spodná vrstva samozrejmosť. Termo tričko a termo nohavice by mali tvoriť prvú vrstvu v mrazivých dňoch. Pri celodenných a nočných aktivitách v prírode dostatočne ochráni pred nepríjemným mrazom.

Odporúčame kúpiť funkčné prádlo z kvalitnej Merino vlny. Keď sa spotíte, materiál veľmi rýchlo schne. Vlna v lete chladí, v zime zase hreje.

Veľmi pekné a kvalitné funkčné prádlo viete kúpiť aj v poľovníctve. V ponuke si viete vybrať funkčné spodky, funkčné Merino tričká s dlhým rukávom, ale aj Merino tričká s krátkym rukávom. Na zimu sú ale praktickejšie tie s dlhým. Ak teda váš partner chodí rád do prírody cez zimu, dobrým darčekom pre neho bude kvalitné funkčné prádlo.

Termovízia

Toto bezkontaktné optické zariadenie využívajú nielen poľovníci, záchranári na hľadanie nezvestných ľudí, ale aj pozorovatelia nočnej prírody. Ak váš partner chodí na stanovačky a rád pozoruje prírodu a nočný život v nej, termovízia je dobrý darček pre neho.

Funguje na princípe zbierania infračerveného žiarenia. Dá sa ale využívať aj cez deň, keď chcete pozorovať zver napríklad vo vysokej tráve.

Kvalitné slnečné okuliare

Nielen v lete, ale aj na horách je UV žiarenie veľmi intenzívne, preto by sme si aj počas zimy mali chrániť oči vo vysokohorskom prostredí kvalitnými slnečnými okuliarmi. Investícia do nich sa oplatí, nakoľko chráni zrak nielen pred slnečnými lúčmi, ale aj pred rôznymi nečistotami, ktoré vám môže vietor naviať do očí.

Zdroj obrázka:

Autor: oneinchpunch / Shutterstock.com