Aké zviera ste podľa čínskeho horoskopu? Aká je jeho história?

cinsky-horoskop

Pred vyše 2500 rokmi pred začiatkom n. l . usporiadal Budha preteky. Vyhlásil, že prvých 12 zvierat, ktoré budú v cieli, dostanú miesto v kalendári. Zvíťazili v tomto poradí: potkan, byvol, tiger, zajac, drak, had, kôň, koza, opica, kohút, pes a prasa. Každé z týchto zvierat má svoje osobné povahové črty, ktoré sa prenášajú aj na nás v závislosti od roku a dňa narodenia.

Nazrime do histórie

Čínsky lunárny kalendár je najstarší na svete. Už z názvu vyplýva, že ho výrazne ovplyvňuje Mesiac. O jeho vplyve na prírodu a všetko živé a neživé už síce dávno vieme, ale aj tak sa neprestaneme diviť jeho zvláštnej sile. Starí Číňania presne vedeli, čo robia. Mesiacu podriaďovali svoje dni, prácu i odpočinok. Tento kalendár sa začína na prelome januára/februára a každý z mesiacov má priradené jedno zviera. Okrem toho nosí v sebe každý nový rok jedno zviera spomedzi všetkých a periodicky sa z roka na rok obmieňajú, podľa toho, ako sú v poradí.

Aby ste boli ešte viac zmätení, nielen zvieratá sú to, čo si budeme pri čínskom horoskope všímať. Totiž, ďalšia perióda je tzv. päťročná, kde sa striedajú elementy drevo, oheň, zem, kov, voda. Stále málo? Horoskop ovplyvňuje ešte náboj Yin a Yang.

Rok 2019 – rok Prasaťa

Rok 2018 patril Psovi a mal priniesť veľké životné odhalenia a zlomy. Na rozdiel od posledného roku, nás v tomto novom čaká blahobyt, štedrosť, labužníctvo, láska, šťastie, priateľstvo, ale aj naivná dôvera. Zozbierame si nové vedomosti, skúsenosti a poznania. Ak vás zaujíma, čo vás čaká a neminie, nazrite do tabuliek a „vyveštite si“ budúcnosť sami.

Nájdite si svoje zviera a zistite, aký ste živel

Opisovať vlastnosti dvanástich zvierat by bolo asi na dlho, avšak veľmi zaujímavé sú napríklad náhľady na päť živlov. Napríklad drevo – je zmyselné, spoločenské a pomáha vytvárať teplo.

Oheň – človek výbušný, ale aj vášnivý. Buď zohreje, alebo spáli.

Zem – je stred medzi začiatkom a koncom. Je mierna a starostlivá, no občas dusí.

Kov – vytvára síce súlad, ale aj chlad a hádky. Znakom sú melanchólia a romantika.

Voda – citlivá, krehká a premenlivá.

About