Ako bude vyzerať ľudstvo o 100 rokov?

buducnost

Keď sa máme zamyslieť nad tým, ako bude náš svet a ľudia v ňom vyzerať o jedno storočie, máme totálny chaos. Za posledné stovky rokov sa toho stihlo udiať tak veľa… Ľudstvo sa posunulo na úplne inú úroveň, kto vie, ako to bude vyzerať o ďalších 100 rokov? Zistili sme preto názory vedcov a odborníkov.

Nanotechnológia v oblečení a manipulácia s génmi

Pre samotné ľudské telo bude náročné prejsť nejakou extrémnou evolúciou. Preto na scénu nastúpia vedci, ktorý budú využívať manipuláciu s génom. Tým dospejeme k tomu, že zlepšíme svoje fyzické nedokonalosti – zrak, pokožku, pľúca – predovšetkým pre naše krátkodobé aktivity.

Ľudia budú hľadať zdroje mimo našu planétu. Naše voľnočasové aktivity sa veľmi nezmenia. Stále budeme počúvať hudbu, pozerať televíziu a filmy, športovať, chodiť na prechádzky, aj keď možno v kozmickom oblečení.

Podľa viacerých odborníkov budeme vkladať nanotechnológiu do nášho oblečenia, aby sme tak mohli ľubovoľne meniť farby či formovať tvar nášho oblečenia.

Bude narastať počet influencerov (ľudí, ktorí ovplyvňujú nejakú komunitu), s tým, že ľudia budú mať rozličnú úroveň pôsobenia a vplyvu. Vďaka robotizácií, nám zostane viac času na sebarealizáciu.

Umelé včely a návrat k ekologickému spôsobu života

Potom, čo nastane environmentálna kríza, ktorá sa už blíži, ľudstvo sa bude musieť znovu spojiť s prírodou. Vytvoria sa nové pracovné miesta v modernom poľnohospodárstve a budú existovať umelé včely, podobné dronom, ktoré budú opeľovať rastliny a vegetáciu.

Celkovo si budeme viac uvedomovať a vážiť zdroje, ktoré nám naša zem ponúka. Budeme šetrnejší k životnému prostrediu a budeme žiť viac udržateľne a „eko“.

Samotní ľudia budú fyzicky silnejší, pretože si budú implantovať rôzne pomocné mechanizmy do svojho tela a nebudú tak limitovaní. Budú využívať rozličné inteligentné masky, pomocou ktorých sa budú dorozumievať a prepájať mentálne.

Sci-fi alebo realita?

Znie to ako sci-fi? Pred 100 rokmi by tak určite znelo aj to, že budeme používať mobily, počítače, cloudové systémy, umelú inteligenciu, elektrické autá a hop, stalo sa to našou realitou.

Kto vie ako to bude vyzerať za 100 rokov? My si to môžeme zatiaľ iba predstaviť v našich divokých snoch, ale tešíme sa na to!

About