Ako sa správne starať o vybavenie kúpeľne?

Miestnosť, ktorá je vystavovaná vlhkosti, si zaslúži pri upratovaní viac času a pozornosti. V mnohých kúpeľniach, najmä v panelákových kúpeľniach, sa objavujú plesne a vybavenie kúpeľne sa pod vplyvom vlhkosti rýchlejšie znehodnocuje.

Ak ste ale investovali do moderného vybavenia kúpeľne, ako sa o toto vybavenie starať?

Čistite škáry medzi obkladačkami

Pri čistení kúpeľne odporúčame dôkladnejšie sa zamerať na čistenie škár medzi obkladačkami.  Použiť môžete staršiu zubnú kefku, ktorá sa lepšie dostane do škár. Na čistenie použite chemické prípravky na čistenie obkladačiek, ale pomôcť vám môže aj sóda bikarbóna, ktorá vyčistí škáry od špiny a je skvelým prípravkom na čistenie začínajúcej plesne.

Takéto čistenie realizujte vždy pri sobotnom upratovaní a ak vám zvýši aj čas, môžete tento proces čistenia aplikovať aj druhýkrát cez týždeň.

Čistite a utierajte dosucha tesnenia práčky

Ak sa chcete správne starať o vybavenie kúpeľne, nezabúdajte ani na spotrebiče. Tie sú tiež súčasťou kúpeľní. Po každom praní čistite tesnenia práčky. Používajte kefky a prípravky na to určené. Zároveň je potrebné po čistení vyutierať tieto tesnenia dosucha. V prípade, že by ste ich neutierali, mohli by sa vám v týchto priestoroch rozmnožiť plesne. V prípade, že máte práčku značky Bosch, nemusíte sa báť, že by ste mali problém kúpiť si náhradné diely Bosch.

Takto dokážete predĺžiť životnosť práčky a v prípade výmeny dielov šetríte aj životné prostredie.

V práčke sa vám môže po čase pokaziť aj ohrievacie teleso, preto ak sa to stane, odporúčame vám objednať náhradné ohrievacie teleso, ktoré vám sfunkční práčku.

Kontrolujte priestor za uterákmi

V prípade, že nemáte možnosť dôkladne vyvetrať cez okno, môže sa vlhkosť hromadiť v tesneniach, ale môžeme ju vidieť aj na obklade stien kúpeľne. Obzvlášť za kúpeľňovým nábytkom, práčkou, či sušičkou sa môže zrážať vlhkosť a môže spôsobovať plesnenie stien.

Kontrolujte priestor aj za uterákmi. Tam sa môže tiež hromadiť vlhkosť a ak nechcete, aby vám plesnel priestor za uterákmi, treba ho pravidelne utierať.

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa / Shutterstock.com