Ako sa starať o pokožku počas leta?

Leto aj napriek vysokým teplotám je najobľúbenejším ročným obdobím. Je to obdobie grilovačiek, piknikov, kúpania a cestovania. Náš najväčší orgán koža však zažíva v tomto období pri nesprávnej starostlivosti muky.

Ako sa starať o pokožku počas leta? Prezradíme vám.

Ochrana pokožky tváre a krku

Viacerí dermatológovia odporúčajú pokožku tváre a krku maximálne chrániť pred slnkom. Koža je tam najtenšia a hrozí veľmi rýchle spálenie, čo môže spôsobiť ďalšie komplikácie v budúcnosti. Každé spálenie si koža pamätá. Rýchlejšie vám tak budú pribúdať vrásky a koža bude starnúť, ale môžu sa objaviť aj nevzhľadné pigmentové škvrny. Ak už máte pigmentové škvrny, odstránenie škvŕn je možné absolvovať na špecializovanou pracovisku – na dermatológii, kde sa tomu venujú.

Robte však všetko pre to, aby ste tvár nevystavovali slnku a používajte nielen kvalitný opaľovací krém s vysokým UV faktorom, ale používajte aj pokrývku hlavy.

Vysoký UV faktor používajte aj na krk. Nezabúdajte pravidelne krém s UV faktorom reaplikovať. V prípade, že sa predsa len spálite, odporúčame používať krém s obsahom panthenolu, ktorý pokožku upokojí.

Pozor na holenie

V letných mesiacoch si dávajte pozor aj na holenie nôh, podpazušia. Používajte penu na holenie, aby ste si opálenú pokožku žiletkou nepodráždili. Praktickým riešením je aj laserová epilácia, ktorá vám starosti okolo holenia vyrieši.

Nezabúdajte na dôkladne odličovanie

V lete dostáva pokožka našej tváre zabrať. Potíme sa a preto nás môže prekvapiť aj vznik hnisavého akné. Aj počas leta sa nezabúdajte dôkladne odličovať, inak riskujete upchanie pórov a vznik bolestivého akné.

Doprajte si aj regeneračné masky na tvár s prírodnými zložkami a obsahom probiotík, ktoré pleť vyčistia a vyhladia a dodajú jej potrebné živiny.

Nebojte sa dopriať si aj telový peeling. Zbavíte sa tak odumretej kože a výrazne zlepšíte vzhľad vašej pokožky.

Zdroj obrázka:

Autor: Kitreel / Stock.adobe.com