Ako si správne vybrať kvalitnú zimnú dámsku obuv

zimna-obuv

Vybrať si kvalitnú dámsku zimnú obuv je pre mnohé ženy hudba budúcnosti. Každý rok sa pasujú s tým, že aj napriek tomu, že sa rozhodli investovať viac času do hľadania správnej zimnej obuvi, kúpa sa nevydarila a nasledujúcu sezónu sú nútené hľadať novú zimnú obuv.

Ak potrebujete novú zimnú obuv, poradíme si, ako si správne vybrať tú kvalitnú. Na čo dávať pozor pri výbere novej dámskej zimnej obuvi?

Hlavne pohodlie

Každá žena sa chce páčiť a byť zvodná aj pri mínusových teplotách. Treba však myslieť hlavne na pohodlie. Darmo budete mať na sebe pekné dámske čižmy na podpätku, keď bude napadané veľké množstvo snehu a bude sa vám v nich šmýkať a zle chodiť. Potrebujete pohodlné dámske čižmy, v ktorých sa vám bude dobre chodiť aj pri výdatnej snehovej pokrývke.

Pri výbere novej zimnej dámskej obuvi preto klaďte dôraz najmä na pohodlie.

Zateplené, alebo nezateplené?

Zimná obuv by mala byť jednoznačne dostatočne zateplená. V mínusových teplotách vás nezateplené dámske čižmy nezohrejú a je vysoká šanca, že vám aj premoknú.

Uprednostnite hrubo zateplené snehule, ktoré majú protišmykovú podrážku. Sú trendy doplnkom, ktorý nevyjde z módy ani ďalší rok, preto vám odporúčame investovať hlavne do tejto zimnej obuvi. Využijete ju v horách, ale aj v meste cestou do a z práce.

Vysoké čižmy po kolená

Okrem snehúl vám cez zimu odporúčame nosiť aj vysoké čižmy po kolená. Samozrejme odporúčame opäť podšité. Budú vás príjemne hriať aj v silných mrazoch a vaše nohy budú chránené pred mrazmi a snehom.

Pri výbere zimnej obuvi je dôležité všímať si protišmykovosť podrážky. Hladkým podrážkam sa vyhnite, riskujete svoje zdravie. Odporúčame vrúbkované protišmykové podrážky, poprípade si kúpte dámske zimné čižmy na platforme.  Podpätky môžete mať, ale jedine vtedy, ak nie je veľa snehu na cestách a chodníkoch.