Ako si správne vybrať puzdro na mobil?

puzdro-na-mobil

Dnes si už bez svojich smartfónov nevieme predstaviť bežný deň. Chceme byť stále zastihnuteľní, informovaní o novinkách, alebo sa nachádzame na neznámom mieste a potrebujeme navigáciu. Nové mobily s veľkými displejmi sa nezaobídu bez ochranného obalu. Aké puzdro na mobil by ste si mali vybrať?

Najnovšie modely telefónov stoja nemalé peniaze, a je potrebné chrániť ich a zaobchádzať s nimi opatrne. Nezaobídete sa tak bez kvalitného puzdra. Na výber je široký sortiment vzorov, materiálov a funkcií. Môžete si vybrať rôzne puzdrá na konkrétne príležitosti – do práce, na spoločenské udalosti alebo šport. Poďme si teda popísať výhody a nevýhody jednotlivých tipov krytov.

Knižkové puzdro

Ide o obľúbený typ ochrany na mobilné telefóny, pretože chráni displej, ale aj zadnú stranu. Zadná časť telefónu sa pevne vloží do držiaka a vrchná časť je odklápacia. Držiak je väčšinou vyrobený z plastu alebo gumy, ktorá uľahčuje vyberanie a vkladanie smartfónov. Na výber sú aj flip case na s okienkom, v ktorom uvidíte napr. meno volajúceho.

Výhody: ochrana celého telefónu, viete, kto vám volá

Nevýhody: odklápacia časť môže zavadzať, plastový držiak praská

Zadné kryty

Silikónové kryty sú dnes veľmi obľúbené vďaka svojej schopnosti ochrany pri páde a proti poškriabaniu. Mobily v tomto puzdre perfektne udržíte, pretože sa nešmýkajú. Silikónové obaly sú vyrábané zo silikónu alebo gumy, sú tenké a pohodlne sa vojdú do akýchkoľvek vreciek.  Dokonca nájdete aj také, ktoré takmer nie je vidieť.

Výhody: ochrana proti poškriabaniu a pádu, zníženie šmykľavosti, malé rozmery

Nevýhody: nutnosť dokúpiť predné ochranné sklo, priesvitné obaly rýchlo zožltnú

Ďalšou možnosťou sú kryty z tvrdého plastu, do ktorých sa telefóny zacvaknú. Výhodou je, že ich nemusíte vyťahovať z obalu, ani nič odklápať, a tiež vysoká ochrana. Pozor by ste si mali dávať na prach a nečistoty, ktoré sa ľahko dostávajú medzi tento typ puzdra a smartfóny.

Výhody: dobrá ochrana

Nevýhody: nechráni displej, ľahko praskajú

Čo tak puzdro 2v1?

Kombinácia dvoch predošlých krytov. Mobily sa vkladajú do silikónového držiaka, ktorý obopne a skvelo drží, pričom je súčasťou knižkového puzdra. Tajomstvom tohto nového typu sú magnety na knižke a tie pevne ukotvia smartfóny tak, aby vám nevypadli z knižky.

Výhody: vysoká ochrana, klasický vzhľad

Nevýhody: pre niekoho väčšie rozmery

Náš tip najmä pre športovcov

Neviete si bez športu predstaviť svoj deň? Nezáleží na tom, či ste profesionálny športovec, potrebujete po práci vypnúť alebo len chcete žiť zdravo. S hudbou to ide ľahšie! Kam si však umiestniť mobil pri športe? Puzdrá na ruku sú inovatívnym riešením pre každého milovníka športu. Sú vyrobené z neoprénu a na prednej strane sa nachádza priehľadná fólia. Na ruku si obal upevníte pomocou suchého zipsu a otvorom prevlečiete slúchadlá.

About