Ako si vybrať nové bývanie?

Nájsť si vhodné bývanie patrí medzi najťažšie rozhodnutia. Ponuka je rozsiahla a je z čoho vyberať, existuje však množstvo negatív, ktoré naše rozhodnutia spochybňujú a nútia nás hľadať ďalej. Ako prvé si musíme stanoviť, čo vlastne chceme a aké bývanie nám bude vyhovovať najviac.

Zvážte si výber typu bývania

Najdôležitejšie je vybrať si správny typ bývania. Túžite po dome alebo byte?  Postačí vám starší dom s vybavením alebo novostavba, ktorú si zariadite od “podlahy”? Potrebujete veľký pozemok alebo uprednostníte byt s terasou či predzáhradkou? Pri výbere je zásadné aj to, s kým budete nové bývanie zdieľať –  má byť len pre vás a vášho partnera alebo ho budete zdieľať aj s ďalšími rodinnými príslušníkmi či priateľmi? Takisto je rozdiel, či si hľadáte dočasné bývanie, alebo bývanie na neurčitú dobu, v ktorom si môžete neskôr založiť aj rodinu. Všetky tieto otázky je dobré zodpovedať si, kým sa pustíte do hľadania nového bývania.

Lokalita je dôležitá

Pri rozhodovaní si nezabudnite ujasniť aj lokalitu, v ktorej chcete bývať. Reality vo veľkých mestách a v ich okrajových častiach sú veľmi žiadané, najmä kvôli ich dostupnosti a vyššej ponuke pracovných miest a bohatého spoločenského života. Musíte si zvážiť, či sa vám vyššia cena takejto nehnuteľnosti vráti v podobe šetrenia času dochádzaním do práce, na nákupy, za kultúrou, rodinou a priateľmi, alebo uprednostníte život na pokojnejšom mieste s dlhšími presunmi.

V ponuke realitných kancelárií nájdete množstvo realít, ktoré sú cenovo či vizuálne lákavé. Odporúčame si ich detailne prezrieť osobne – stav nehnuteľnosti, pozemku, okolia či občiansku vybavenosť.

Ak si neviete rady, obráťte sa na odborníkov, ktorí ponúkajú realitné služby a vedia vás správne nasmerovať. Ušetria vám hodiny hľadania, obhliadok a ťažkého rozhodovania. Na základe ich odborných skúseností vám pomôžu nájsť vysnené bývanie za skutočne krátky čas.

About