Ako si vybrať spomedzi ochranných puzdier, krytov a obalov na mobil a prečo je potrebné chrániť svoj smartfón?

Tým, že svoj smartfón používame, vystavujeme ho neustálemu nebezpečenstvu. Preto je potrebné ho chrániť vhodným spôsobom. Ako sa vyznať v obaloch na mobil a aký zvoliť, aby bol náš telefón spoľahlivo ochránený pred poškodením?

Dizajnovú funkciu zohrávajú hlavne puzdrá na mobily

Keď sa rozhodnete zakúpiť pre svoj telefón vhodnú ochrannú alternatívu, mali by ste celý výber prispôsobiť správnemu uvažovaniu – aby sa nestalo, že puzdro, ktoré ste si objednali, nakoniec na váš smartfón vôbec nepasuje. Máte jasnú predstavu, aký typ telefónu potrebujete ochrániť? Pri výbere puzdra na mobil je veľmi dôležité poznať značku a typ smartfónu. Obal sa teda kupuje podľa výrobcu a rozhoduje aj model. Všetky tieto parametre slúžia na to, aby mobil do puzdra sadol ako uliaty.

Obal na mobil zohráva najmä dizajnovú funkciu, pretože váš telefón chráni hlavne v čase, keď ho práve nepoužívate. Typickým príkladom sú tzv. „ponožkové“ puzdrá alebo flip puzdrá. Sú pevné a zabezpečujú ochranu celého smartfónu vrátane jeho displeja. Majú jedinú nevýhodu a to tú, že akonáhle z neho telefón vyberiete, ďalej ho nemá čo ochrániť pred pádom alebo iným nečakaným poškodením. Keďže čert nikdy nespí, netušíme, kde číha nebezpečenstvo. Obzvlášť pri malých deťoch, ktoré sú veľmi skoro technicky zručné, bývajú pády telefónov úplne bežnou súčasťou dňa.

Originálne kryty na mobily chránia telefón aj v čase, keď sa s ním manipuluje

Na rozdiel od puzdier, ochranné kryty na mobily dokážu váš telefón zachrániť pred poškodením aj v čase, keď sa používajú. To znamená, že sa z ničoho nemusia vyberať, iba ak z vrecka na rifliach. Aby to však nebolo také „ružové“, aj tieto pomôcky majú svoje nevýhody. Displej telefónu totiž nie je chránený. Práve pre tieto prípady slúžia ochranné fólie na displej, ktoré sa jednoducho aplikujú a chránia obrazovku telefónu pred poškriabaním. Aby ste mali ešte väčšiu istotu, že vám pád telefónu nespôsobí prasknutie displeja, používajú sa ochranné obvodové rámčeky alebo tzv. zadné kryty. Spôsobia, že telefón pri páde spadne na hranu – teda sa displej nedotkne zeme.

Štýlový obal na mobil pre každého

Ponuka je naozaj pestrá a široká, a preto si svoj ochranný obal na mobil dokáže vybrať každý náročný zákazník. Obľúbené sú športové obaly na mobily, ktoré využívajú najmä bežci, ktorí si daný výrobok jednoducho pripnú na ruku. Pre dobrodruhov sú výborné outdoorové kryty, ktoré využijú v prírode, vo vode a v iných extrémnych podmienkach. Sú veľmi pevné a odolné proti nárazom. Novinkou sú antiradiačné kryty a puzdrá na mobily, ktoré minimalizujú škodlivé žiarenie z telefónu. Zároveň zastávajú ochrannú funkciu, pretože chránia pred prachom, poškriabaním a výborne tlmia nárazy.

About