Ako sú na tom rôzne poťahy sedacích súprav?

Keďže obrovské obývacie steny, ktoré boli stenami aj doslovne, respektíve celú stenu zakrývali, už dávno nie sú trendom, často je tým najväčším kusom nábytku v obývacej izbe sedačka. Tie sa tak stali právoplatnými dominantami obývacích izieb.

Poťah toho musí zniesť skutočne veľa. O jeho kvalitu by ste sa teda mali zaujímať

A keďže v prípade moderných sedacích súprav ide o dominanty, je potrebné pri kúpe novej sedačky dôkladne zvážiť výber. Okrem veľkosti, tvaru, prípadného úložného priestoru, či možnosti rozloženia a vytvorenia lôžka na (aspoň) príležitostné spanie, je dôležitým prvkom sedacej súpravy jej poťah.

Poťah sedacej súpravy je totižto tá jej časť, s ktorou prichádzame do kontaktu. A veľakrát poťah prichádza do kontaktu aj s rôznymi nečistotami. A nesmieme zabudnúť ani na vplyv slnečných lúčov. Poťah je skrátka najviac namáhanou časťou sedačky.

S týmito poťahmi sa stretnete najčastejšie

Štvoricou poťahov, s ktorými sa môžete pri sedacích súpravách stretnúť najčastejšie, je koženka, eko-koža, textil a koža. A ako to už býva, aby ste rozhodovanie nemali jednoduché, každý z týchto materiálov má výhody aj nevýhody.

Prvé dve menované (koženka a eko-koža) majú výhodu hlavne v nízkej cene a v tom, že po dizajnovej stránke máte s nimi na výber obrovské množstvo farieb a štruktúr. Samozrejme, moderné koženky a eko-kože sú (nové) vzhľadovo často na nerozoznanie od pravej kože, ale vlastnosťami sú ďaleko za luxusnými koženými sedačkami. Po rokoch však rozdiel rozhodne uvidíte.

Jednoznačne najpredávanejším poťahom na sedacie súpravy je textil. Obzvlášť s príchodom takzvaných aqua clean textílií, čiže textílií, ktoré sa dajú umývať vodou, sa textilné poťahy zbavili svojho najväčšieho neduhu, ktorým bola práve náročnejšia údržba v porovnaní s kožou.

Zdroj obrázka:

Autor: fizkes / Shutterstock.com

About