Ako vybrať zásnubný prsteň pre svoju vyvolenú

zasnubny-prsten

Zásnuby sú dôležitým životným krokom pre oboch partnerov. Práve zásnubami sa začína spoločný život oboch partnerov nie ako život dvoch samostatných individualít, ale ako pár, ktorý plánujete založenie rodiny a sľúbenie si vernosti a lásky.

Ak ale plánujete zásnuby v blízkej dobe, viete, aký prsteň máte vybrať svojej vyvolenej?

Aké šperky nosí?

Pri výbere luxusného zásnubného prsteňa musíte mať prehľad v šperkoch, ktoré má vaša partnerka. Je dôležité, aby jej zásnubný prsteň ladil k ostatným šperkom, ktoré nosí s menšími obmenami každý deň.

Nazrite svojej partnerke do šperkovnice, poprípade si všímajte, aký typ šperkov nosí. Na základe tohto vyberiete ten najvhodnejší zásnubný prsteň pre vašu milovanú. Vyskúšať môžete aj to, že si šperky odfotíte na mobilný telefón a potom na predajni si necháte poradiť predavačkami. Ženy sa tomuto rozumejú viac a takéto rady sa vám pri kúpe zásnubného prsteňa určite zídu.

Pozerajte výklady klenotníctiev

Skvelý trik, ako zistiť, čo sa vašej milej páči a čo naopak nie. Samozrejme snažte sa to urobiť nenápadne. Je vysoká šanca, že vám žena sama povie, čo sa jej páči a čo je vyslovene otrasné a nikdy by také nič nechcela.

Častokrát sa stáva, že sa muž pomýli a kúpi prsteň z iného materiálu, z akého sú šperky, ktoré má doma. Ak vaša partnera nosí šperky z bieleho zlata, potom vám odporúčame kupovať zásnubný prsteň z bieleho zlata. Pri výbere materiálu si musíte byť istý, že vaša partnerka nie je naň alergická.

Veľkosť prsteňa

A na záver azda to najdôležitejšie – veľkosť prsteňa. Do klenotníctva nechoďte skôr, ako nebudete vedieť, akú veľkosť prsteňa nosí vaša vyvolená. Ak ste partnerke už niekedy kupovali nejaký prsteň na výročie, narodeniny, meniny, alebo Vianoce, s týmto mať problém nebudete. Ak ste ešte nekupovali žiaden prsteň, odporúčame zmerať jeden z tých, čo má v šperkovnici. V klenotníctve vám ľahko zistia veľkosť prsteňa. Stačí doniesť jeden z prsteňov priamo do predajne.