Ako zvládnuť módny tlak a byť spokojná vo svojej vlastnej koži

ako byt spokojny sam so sebou

Mnoho ľudí sa sústredí hlavne na problém ako obezita, nadmerná populácia, drogová závislosť, rozdiely medzi platom muža a ženy a zoznam by mohol pokračovať ďalej. Málokto sa ale zamýšľa nad tým, aký veľký problém trápi hlavne tínedžerov – tlak byť stále „in“, dobre oblečený a na očiach značkové slnečné okuliare, ktoré ukážu, že mladý jedinec je štýlový.

Tínedžer sa hľadá a formuje svoju osobnosť. Väčšina z nich potrebuje niekam zapadnúť a hľadajú uznanie od ostatných. Z toho ťaží módny priemysel. Až 37 % tínedžerských časopisov sa venuje hlavne téme – vonkajší vzhľad. Užitočné fakty, na ktoré je dobre myslieť:

Trendy netrvajú večne

Každá sezóna prichádza s iným módnym trendom. To je len jeden z mnohých dôvodov, prečo by ste nemali lipnúť na najnovších trendoch, keďže to o pár mesiacov vyjde aj tak z módy.

Vytvorte si vlastnú módnu identitu

Celebrity alebo známi ľudia, ktorých sledujeme majú svoj vlastný štýl, svoju vlastnú módnu identitu. My si môžeme rovnako ako oni vytvoriť svoju vlastnú identitu a vyjadriť tak svoju osobnosť. Vyberte si farby a strih, ktorý najlepšie vystihuje vašu náladu a osobu. To je spôsob, akým sa identita vytvára.

Módne trendy predstavujú duplikát

Nie len vy sa chcete obliekať podľa najnovších trendov, ale aj vaši spolužiaci, známi či kolegovia z práce. Nevyhnete sa preto riziku, že si kúpite rovnaký kúsok ako niekto iný. Ak chcete vyniknúť, musíte hľadať  na inom mieste, než všetci ostatní! 🙂

Oblečte sa pre seba

Asi najdôležitejší bod tohto článku. Oblečte sa pre seba – tak, aby ste sa páčili predovšetkým sami sebe. Častokrát to nie je ani tak o tom, čo máte na sebe ako o tom, ako to viete nosiť. Základom je páčiť sa sama sebe a cítiť sa dobre vo vlastnej koži. Vtedy budete oblečení do toho najkrajšieho – sebavedomia. 🙂

About