Atlantída. Výmysel alebo krajina polobohov?

Iste ste už o nej počuli. Navravelo sa o nej už mnoho. Jedna skupina ľudí verí, že existovala a tá druhá ju považuje za výmysel. Atlantída je senzáciou pre mnohých autorov, umelcov, bádateľov i vedcov. Zaujímavé je, že stopercentné dôkazy o tom, či naozaj existovala, dodnes nie sú.

Vstúpme do sveta historickej mystérie

Po stopách Atlantídy sa vybralo už veľa zvedavcov. Jej tajomnosť je čosi, čo láka každého. Bol to svetadiel, ktorý záhadne zmizol z povrchu zemského. Údajne sa nachádzala v Atlantiku, obopínala Európu, Afriku na jednej strane a na druhej Ameriku. Prvý raz sa o nej zmienil Platón. Atlantída zanikla s príchodom poslednej doby ľadovej. O tom, že existovala, nejestvujú relevantné dôkazy. Ostali nám po nej iba príbehy a báje. Keďže ľudstvo už prebádalo celé dno Atlantického oceána, môžeme sa iba nazdávať, že dlhá „kamenná cesta“, ktorú v ňom objavili, pochádza pravdepodobne z jej dávnych dôb.

Úrodná a zaľudnená zem

Rozprávková krajina. Zem bola úrodná a bohato zaľudnená. V jej centre bol postavený veľký chrám, ktorý obopínali prístavy. Mestu sa veľmi darilo, prekvitalo v každej sfére. O ľuďoch sa vravelo, že boli veľmi múdri a vyspelí. Tí najobdarovanejší duchom boli menšej postavy a mali svetlú pleť. Naopak tí, ktorí neviedli duchovný život, mali väčšie a mohutnejšie telá a boli tmavšej pleti. Je známe, že civilizácia bola natoľko vyspelá, že sa dala porovnať s tou dnešnou. Zachovali sa rôzne spisy a nákresy o plavidlách a objektoch vznášajúcich sa nad zemou. Sú zmienky o tom, že poznali zbrane a pušný prach a to sa im stalo osudným.

Vysoko vibračné bytosti a veľmi vedomí ľudia

Silné mocnosti vždy zaniknú. To sa stalo osudným aj v prípade bájnej Atlantídy. Atlanťania si chceli podmaniť svet a ostatných ľudí. Svoj um, múdrosť a výnimočné schopnosti prestali šľachtiť v duchovných sférach, ale ulakomili sa na bohatstvo, prestíž a moc. Niekde sa hovorí o vojne medzi svetmi a iné zdroje píšu o vzniku nových kontinentov, ktoré Atlantídu doslova vytlačili z povrchu zemského. Jednoducho zmizla. Zanikla. Viac jej nebolo. Veľa ľudí, ktorí majú schopnosti pomocou hypnózy uviesť človeka do stavu, že si pamätá aj spomienky z minulých životov ale potvrdzuje, že Atlantída nie je iba výplod bujnej fantázie. Ale to je už téma z iného súdka…

About