Bežné problémy, ktoré trápia ľudí žijúcich v panelákových bytoch

Otázka bývania je citlivá téma pre viaceré páry, či mladé rodiny. Vysoké ceny nehnuteľností a nedostupnosť hypotéky núti páry bývať a platiť drahé podnájmy.

Ak ale vlastníte byt, určite sa bežne stretávate s týmito problémami, ktoré trápia ľudí žijúcich v panelákových bytoch.

Šírenie hluku cez steny

Nekvalitné konštrukcie, ktoré sa používali v 70. rokoch minulého storočia, kedy sa stavala väčšina slovenských panelákov, zapríčiňujú zníženie komfortu v bytoch práve kvôli prenikajúcemu hluku. Hluk preniká a výrazne zhoršuje kvalitu života v daných bytoch. Nikto predsa nechce počuť to, čo sa deje u susedov a hľadá preto spôsob, ako zabrániť prenikaniu hluku.

Jedným zo spôsobov, ako zabrániť šíreniu hluku cez steny, je najať si firmu, ktorá vám spraví zvukovú izoláciu stien. Zvuková izolácia zabráni prenikaniu hluku cez steny a vám sa tak bude lepšie bývať vo vlastnom byte. Šírenie hluku cez steny je nepríjemné, obzvlášť vtedy, keď máte hlučnejších susedov.

Hlasná chôdza susedov

Ak nebývate úplne na vrchnom poschodí, môže vás prekvapiť hlasná chôdza susedov žijúcich nad vami. Každý krok, dupot počuť, čo výrazne obmedzuje život snáď všetkých, ktorí žijú v paneláku.

Ak takéto problémy trápia aj susedov pod vami, pre zachovanie dobrých susedských vzťahov odporúčame kvalitnú kročajovú izoláciu pod plávajúcu podlahu.

Okrem týchto najbežnejších problémov trápi rodiny žijúce v bytoch aj absencia súkromia pred vchodom, znečistenie balkóna a exteriérových parapiet prášením kobercov a iného bytového textilu, ale aj absencia zateplenia starých panelákov, čo automaticky súvisí so zvyšovaním exteriérovej teploty v letných mesiacoch a únikom teploty v chladnom ročnom období.

Ak chcete skvalitniť váš život v byte, okrem výmeny vchodových dverí za bezpečnostné dvere odporúčame aj vymeniť okná, poprípade dať si tie, ktoré máte osadené, skontrolovať a nastaviť tak, aby neprenikal cez ne chlad v zime a teplo v lete.

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa  / Shutterstock.com