Blížia sa dlhé zimné večery. Už viete, čo počas nich budete robiť?

Zima je už za rohom a to znamená, že sa okrem Vianoc a zimných aktivít vonku blížia aj dlhé zimné večery, počas ktorých budeme tráviť voľný čas doma. A ak bude takýchto večerov viac, bolo by dobré mať pripravených niekoľko aktivít, aby ste ich moli zmysluplne tráviť.

Prečítať si dobrú knihu nie je nikdy na škodu

Nehovoriac o tom, že pre nízku zaočkovanosť nad nami stále visí riziko lockdownu, takže je možné, že času stráveného doma bude viac ako za normálnych okolností. Ak patríte k tým, ktorí si počas dlhšieho obdobia, kedy pravidelne trávia voľný čas doma, nevedia nájsť aspoň trochu zmysluplnú činnosť, možno oceníte nasledujúcich pár tipov.

Ak nechcete mať výčitky, že nerobíte nič zmysluplné, čo takto vypnúť telku a chytiť do ruky nejakú dobrú knihu? Kľudne aj beletriu, veď drvivá väčšina filmov, či seriálov, ktoré by ste inak pozerali, sú aj tak len adaptácie kníh.

A keď si príbeh prečítate, minimálne podvedome „nasajete“ niečo z gramatiky. A ak túžite po „priamom“ rozširovaní vedomostí, napríklad o tvorbe web stránok, programovaní, či čomkoľvek inom, vaše túžby naplní náučná a odborná literatúra.

Naučte sa niečo nové, prípadne začnite tvoriť

A hneď sme sa aj dostali k ďalšiemu spôsobu, ako tráviť čas doma. Čo takto si osvojiť nejakú, pre vás novú, zručnosť? Napríklad vytvorenie web stránky? Alebo zdokonaliť svoje kuchárske zručnosti? Mimochodom, také kváskovanie bolo počas prvej vlny pandémie asi najobľúbenejšou činnosťou. Aby však nenarastala okrem vašich kuchárskych zručnosti aj vaša váha, môžete začať s cvičením. Áno, cvičiť sa dá aj doma, keď sú zatvorené fitká. Stačí chcieť.

Ak vo vás drieme umelecký duch, možno je čas ho „vypustiť“. Naučte sa hrať na hudobný nástroj, začnite kresliť alebo vyrábať rôzne veci. Keď hovoríme o umení, čo takto fotografia? Áno, doma síce toho moc nenafotíte, ale môžete sa aspoň zdokonaliť v editovaní fotiek. Alebo si svoje fotografie konečne pretriediť a porobiť si zálohy, aby ste v nich mali nielen prehľad, ale aj zamedzili nenávratnej strate, ak by sa niečo stalo s diskom vo vašom počítači.

Zdroj obrázka:

Autor: fizkes / Shutterstock.com