Čakáte, kedy bude možné niekde sa ubytovať? A viete kam zamierite?

Kam po lockdowne? To je otázka, ktorú si pokladajú všetci, ktorí radi spoznávajú nové miesta. Takéto niečo sa však ťažko plánuje, pretože aj ak sa objaví nejaký návrh ako by mal boj s pandémiou prebiehať, po jeho zavedenie do praxe prejde takýto návrh toľkými zmenami, že k pôvodnému sa často ani len nepribližuje.

Chcete sa vyhnúť davom turistov?

Vyššie uvedené platí o to viac ak sa to týka aj zahraničia. O tom, či a kam môžeme vycestovať totižto rozhodujú aj samotné konkrétne krajiny a tak sa môže stať, že z „našej strany“ by sa aj dalo, ale obmedzenia prídu z krajiny, kam sa chystáte vyraziť.

Nezaškodí preto mať plány aj pre prípad, že by sa nedalo vycestovať za hranice. V takom prípade by určite väčšina našincov zamierila do Tatier. Ak sa chcete vyhnúť davom turistov, skúste niečo netradičné, napríklad nájsť si pekné ubytovanie v Púchove.

Toto mesto na Považí síce nie je považované za typicky turistickú lokalitu, ale stráviť tu pár dní sa rozhodne oplatí. Púchov je obklopený krásnou prírodou, čo ho priam predurčuje za východiskový bod pre rôzne prechádzky, či turistiky.

Okolie Púchova má čo ponúknuť v lete aj v zime

Obľúbený je 13 km náučný chodník Tri skaly, na ktorom si okrem iného vychutnáte aj krásny výhľad z rozhľadne na Tlstej hore. Neďaleko Púchova sa nachádzajú dve pekné zrúcaniny a to Lednický a Považský hrad.

Ak zamierite k druhému menovanému, neobíďte ani Manínsku tiesňavu, ktorá je najužším kaňonom na Slovensku a podľa niektorých aj v celej strednej Európe. A to treba podotknúť, že v roku 1933 bola časť brala odstrelená, keďže dovtedy furmani, ktorí chceli cez tiesňavu prejsť, museli vyložiť náklad, svoje vozy rozobrať a na druhej strane opäť poskladať a naložiť.

V okolí Púchova však je čo robiť aj keď krajinu zahalí snehová pokrývka. Nájdete tu hneď niekoľko obľúbených lyžiarskych stredísk. Medzi najpopulárnejšie patria Čertov a Kohútka, ktorá je doslova pár metrov za hranicou s Českou republikou. Zalyžovať si však môžete aj v Dešnej, či na Mojtíne.

Zdroj obrázka:

Autor: zedspider / Shutterstock.com