Chcete aspoň raz za čas odložiť lodičky? Vyskúšajte tieto druhy obuvi

Keď sa povie dámska obuv, nejednému človeku napadnú lodičky. A zvyčajne na vysokom opätku. Žiadna iná obuv nie je tak typickým predstaviteľom dámskej obuvi (a tak dokonale netvaruje postavu) ako práve lodičky.

Kúsok Oxfordu na vašich chodidlách

Väčšina žien však určite potvrdí, že sú dni, keď majú lodičiek plné zuby. Obzvlášť lodičky s vyššími opätkami sú často nepohodlné a z hľadiska módy veľakrát prvoplánové. Samozrejme, žiadna žena sa lodičiek nevzdá úplne, ale väčšina ich nebude nosiť neustále.

Lodičky však nie sú jedinou elegantnou obuvou, ktorú si žena môže obuť. Elegancia sa dá dosiahnuť aj obuvou, ktorá je skôr v pánskom štýle. A rovno viacerými druhmi takejto obuvi. Môžete sa teda inšpirovať.

Najskôr si odskočíme do Anglicka a konkrétne do Oxfordu. Odtiaľ si totižto „požičali“ názov oxfordky. Tradičná anglická móda hovorí, že by mali byť „spárované“ s nohavicovým kostýmom. Avšak skvelo sa hodia aj k šatám, napríklad v retro, či boho štýle, alebo obľúbeným romantickým kvetinovým šatám.

Nie všetky druhy obuvi začínali ako elegantné

Čo sa dámskych poltopánok týka, najbežnejším druhom je akási evolúcia oxfordiek, topánky derby. Tie sú pohodlnejšie ako oxfordky a to vidieť aj na ich typickom používaní v neformálnejších štýloch, akými sú napríklad rôzne džínsové kombinácie.

Alebo si vás získajú skôr brogy? Aj keď v minulosti sa ani zďaleka „nechytali“ na oxfordky a bola to skôr „vidiecka“ obuv ako obuv na vážnejšie udalosti, dnes to už neplatí a tak si môžete svoje brogy bez obáv obuť aj k elegantnejším outfitom.

Ak vám ide v prvom rade o komfort, jednoznačnou voľbou číslo jeden budú pre vás mokasíny. Nielenže sa jednoducho obúvajú, skutočne komfortne sa aj nosia. A to bolo v minulosti zároveň aj ich „prekliatím“, keďže až do 50. rokov minulého storočia boli mokasíny považované len za akési „papuče“.

Zdroj obrázka:

Autor: Ivan Kovbasniuk / Shutterstock.com