Chráňme si zuby dôkladnou starostlivosťou

Už odmalička nám rodičia hovorili, aby sme si dôkladne umývali zuby. Starostlivosť o závesný aparát a zuby je veľmi dôležitá a žiaľ viacerí ľudia si to uvedomili neskoro. Ak chceme mať zdravé zuby, musíme sa o ne dôkladne starať.

Dentálna hygiena

Aby sme mali zdravé a krásne zuby, je dôležité, aby sme pravidelne navštevovali ambulanciu dentálneho hygienika. Viacerí ľudia nechcú využívať služby dentálneho hygiena, pričom si neuvedomujú, že práve návšteva dentálneho hygienika im dokáže zachrániť chrup. Gingivitída, paradentóza – toto sú dva najväčšie strašiaky všetkých nás. Odporúčame vám preto podľa odporúčaní vybrať si ambulanciu dentálnej hygieny.

Podľa vášho stavu chrupu vám dentálny hygienik určí, ako často by ste mali chodievať k nemu do ambulancie. Dentálny hygienik vám presne určí ako postupovať pri čistení zubov, ktoré pomôcky používať a čomu sa naopak vyhnúť.

Ak budete chcieť podstúpiť bielenie zubov, odporúčame vám skôr kúpu kvalitných bieliacich pásikov.

Kvalitné prípravky na čistenie zubov

Ak si chcete chrániť zuby, je veľmi dôležité investovať do kvalitných prípravkov na čistenie. Odporúčame prírodné zubné pasty, kvalitné kefky s jemnými štetinkami a hlavne zubné nite, medzizubné kefky a jednozväzkové kefky. Medzizubné kefky a zubné nite majte vždy po ruke, aj mimo domova. Chránia váš chrup a ďasná pred množiacimi sa baktériami nachádzajúcimi sa v zvyškoch potravín, ktoré vám ostali v medzizubnom priestore.

Jednozväzkové kefky sa využívajú na čistenie osmičiek, čiže zubov múdrosti.

Chráňte si zuby dôkladnou starostlivosťou a nepodceňujte dôležitosť návštev dentálnej hygieny. Domáce čistenie zubov a pravidelné návštevy dentálnej hygieny dokážu zabrániť znehodnoteniu zubov a tým pádom aj investíciam u zubárov.

Zdroj obrázka:

Autor: kurhan / Shutterstock.com