Chyby, ktorých sa v domácnosti dopúšťame a spôsobujú nám problémy

Každý z nás sa snaží starať o domácnosť najlepšie ako vie. Niekedy, aj keď si to neuvedomujeme, robíme chyby, ktoré nám potom spôsobujú nemalé problémy.

Akých chýb sa v domácnosti dopúšťame a spôsobujú nám problémy?

Hádžeme odpad do záchoda

Občas sa stane, že nám ostanú zvyšky jedla. Namiesto toho, aby sme ich ale hádzali do bio odpadu, alebo do komunálneho odpadu, sa občas olakomíme a hodíme ich do záchoda. Takéto niečo ale môže spôsobiť upchanie záchoda a v horšom prípade aj upchanie kanalizácie. Vyriešiť to môže krtkovanie, ale ak nechcete mať takéto problémy, nikdy nehádžte zvyšky jedál, odpad do záchoda a radšej ho vyneste do smetného koša.

Keď sa upchá záchod, je to veľká nepríjemnosť, ktorá vám spôsobí veľké komplikácie a na nejaký čas ste nútení záchod vôbec nepoužívať, čo môže byť problém.

Vetráme minimálne

Výmena vzduchu je v interiéri domácnosti potrebná, ale zamyslite sa, vetráte správne a často? V zime máme tendenciu okná otvárať minimálne. Nedostatočné vetranie a zvyšovanie vlhkosti môžete spozorovať rosením okien. Ak je rosenie minimálne, nemusíte mať obavy. Ak ale máte sklá okien zarosené takmer do polovice, problémom bude predovšetkým tesnenie okien a ich nastavenie.

Skúste zvýšiť intenzitu vetrania najmä v zime. Vtedy je nutné nárazové vetranie. V lete zase vetrávajte skoro ráno, keď vzduch nie je ešte veľmi horúci.

V bytoch býva problém slabé vetranie kúpeľne, čo môže spôsobovať zvýšenie vlhkosti v byte a tvorbu plesní na stenách, či v tesneniach okien. Po každom kúpeli je nutné vlhký vzduch vypustiť von, čo dosiahnete otvorením najbližšieho okna ku kúpeľni.

Okrem týchto dvoch chýb sa dopúšťame aj nedostatočnej hygieny dotykových miest, ako napríklad kľučiek, úchytiek, či splachovača WC.

Nečistíme vnútro bubna práčky, nevymieňame častejšie uteráky v kúpeľni a zanedbávame čistenie kuchynského drezu.

Zdroj obrázka:

Autor: neko92vl  / Shutterstock.com