Čím potešiť čerstvú mamičku

darcek-pre-cerstvu-mamicku

Chystáte sa navštíviť kamarátku alebo rodinných príslušníkov, ktorí sa len nedávno vrátili z pôrodnice? Darujte im niečo, čo je praktické a čo nezapadne prachom.

Zabudnite na oblečenie

Ak idete navštíviť niekoho, kto má bábätko, pravdepodobne vás to zláka do oddelenia s miniatúrnym detským oblečením. Väčšina ľudí sa vrhne na ponožky, rukavičky, čiapky, pulóvre, pretože nie sú také drahé a navyše sú rozkošné. Neurobte tú chybu. Neviete, či mamička, ktorú sa chystáte navštíviť, nezdedila oblečenie po inom dieťati, či si nenakúpila celú garderóbu na rok dopredu, alebo náhodou nemá úplne odlišný vkus ako vy. Ak sa jej oblečenie od vás nebude páčiť, určite doň svoje dieťa nenavlečie. Slabosť pre malé detské kúsky radšej premôžte. Je pochopiteľné, že si mamičky chcú obliekať deti do šatočiek, v ktorých sa im najviac páčia. Veď malé sú len raz…

S hračkami vás vyhodia

Darovať hrkálku, hryzadlo alebo hocijakú inú hračku je tiež obľúbený zvyk všetkých návštevníkov, preto sa často stáva, že do roka má dieťa toľko hračiek, že majú rodičia problém s ich uskladňovaním. Ak chcete byť naozaj originálni, rodinke s malým dieťatkom podarujte napr. mydlá určené na kreslenie pri kúpaní, detskú soľ do kúpeľa, mydlové perličky alebo hračky do vody, ktorých nie je nikdy dosť, pretože sa veľmi rýchlo znehodnotia. Môžete darovať aj plienky určené na kúpanie, ocení ich každý, kto rád s dieťatkom navštevuje plaváreň, a keď je reč o kozmetike, zabodujete aj vlhčenými utierkami či zubnými kefkami. Keďže najmenší do nich často hryzú, zničia sa skutočne rýchlo.

Pre malých papkáčov

Je množstvo praktických darčekov, ktorým sa poteší každá mamička. Spomeňme napríklad dojčenské fľaše – darmo ich máte desať, keď sú vždy všetky naraz v umývačke riadu. Zíde sa vždy aj tá jedenásta. Potešia aj poháriky na mrazenie či prenášanie stravy, umelohmotné lyžičky a misky, podbradníky a slintáčiky, balík dojčenskej vody alebo rôzne príkrmy a ovocné výživy. Ani neviete, ako nimi ohúrite každú matku v období, keď si dieťatko pýta tuhú stravu 4-krát za deň a nie je času navariť. Dojčiace mamičky potešíte vitamínmi pre matky, čajmi na podporu tvorby mlieka alebo vložkami do podprsenky.

Pomôcky z lekárne

Je známe, že dojčatá často bolia ďasná alebo bruško, preto môžete zavítať aj do lekárne a do balíčka pribaliť aj nejaké zázračné krémy proti bolesti. Prekvapíte aj vitamínmi na podporu imunity, probiotikami alebo liekmi proti horúčke. Tiež je dobré, ak má mamička vždy poruke antibakteriálny gél, preto jej nejaký môžete podarovať do zásoby.

Inšpirujte sa

Stále sa neviete rozhodnúť? Náš zoznam ešte nie je na konci. Ak chcete venovať skutočne funkčné dary, môžete staviť na pracie prostriedky a aviváže na detskú bielizeň, mojkáča na spanie, detskú posteľnú bielizeň, nočné svetlo, kolotoč nad postieľku alebo dokonca nejaké knihy. Pokiaľ si mamička nájde čas na čítanie, ocení napríklad knihy o varení pre dojčatá a deti alebo literatúru o výchove. Obľúbené sú tiež denníky, je však otázka, či si v tom zhone rodičia nájdu čas, aby do nich vkladali fotografie a zapisovali významné okamihy života dieťaťa.

About