Čo sa oplatí vidieť v rozmanitom Amsterdame

amsterdam-holandsko

Amsterdam je obľúbené mesto turistov a cestovateľov, predovštekým pre svoju otvorenú a liberálnu kultúru. Na svoje si prídu uletení hipisáci, ale aj milovníci umenia a pamiatok. Hlavné mesto Holandska ponúka mnoho atrakcií a v tomto článku vám uvedieme aspoň niekoľko z nich.

1.      Navštívte poklad Holandska – Rijksmuseum

Rijskmuseum je jedno z najkrajších múzeí na svete! Nájdete tam obrazy od slávneho Van Gogha, Rembranta a mnohých ďalších. Bohatá kolekcia múzea zahŕňa aj archeologické artefakty, starodávne oblečenie, ázijské umenie, výtlačky, predmety z holandskej námornej histórie a mnoho ďalších kultúrne významných objektov. Pred múzeum sa nezabudnite odfotiť, je tam legendárny nápis I Amsterdam.

2.      Chodťe nasať atmosféru na Bloemenmarkt

Tulipány sú neodmysliteľnou súčasťou holandskej kultúry a nájdete ich takmer na každom rohu. Najlepšie miesto, kde nájdete vždy čerstvé a voňavé kvety je trh Bloemenmarkt.

3.      Sadnite na bicykel a pridajte sa k lokálnym!

Na bicykli jazdí každý, je to štýl života. Amsterdam je vybavený skvelou infraštruktúrou, takže vaša jazda bude bezpečná a pohodlná. Bicyklom sa dostanete kam len chcete. V tomto musíme vzdať Holandsku poklonu, nie lenže bicyklovaním šetria životné prostredie, ale ešte si k tomu zlepšujú svoj zdravotný stav!

amsterdam

4.      Navštívte autentické kaviarne s výbornou kávou, či tak trochu „veselými“ muffinkami

V Amsterdame nájdete kaviarne na každom rohu a rovnako tak, tam nájdete aj predajne marihuany, ktorá je v celom Holandsku legálna. Maximálne množstvo marihuany, ktoré môžete mať u seba je 20 gramov. Samozrejme ju nesmiete vyvážať za hranice Holandska. Tipy na všetky skvelé a overené kaviarne nájdete na tripadvisore.

5.      Socha Anny Frankovej v centre Amsterdamu

Pokiaľ vás zaujíma umenie, určite oceníte NEMO múzeum. Najznámejší denník na svete patril Anne Frankovej, ktorá si ho viedla počas druhej svetovej vojny. Jej rodina sa počas vojny skrývala v Amsterdame a NEMO múzeum dokumentuje jej život.

Amsterdam je pre mnohých láskou na prvý pohľad. Aké to bude pre vás? 🙂

About