Dekorácie, ktorým by ste mali dať šancu v obývačke

Obývačka je miestnosť, kde v nasledujúcich mesiacoch budeme tráviť veľa času. Keďže dni budú čoraz kratšie, budeme v tejto miestnosti viac času tráviť pod umelým osvetlením.

Ak by ste ale po lete chceli tieto priestory zveľadiť a skrášliť, ktorým dekoráciám by ste mali dať šancu v obývačke?

Obrazy do obývačky

Nad sedacími súpravami sa nachádzajú zväčša veľké obrazy, ktoré sú ústrednou dominantou stien v obývačke. Ak ale obrazy máte už veľa rokov, prídu vám nemoderné a nepasujú vám k modernému nábytku, nahraďte ich modernejšími obrazmi do obývačky. Medzi modernejšie obrazy do obývačky radíme predovšetkým obrazy s 3D motívmi a obrazy na plátne. Pri výbere sa sústreďte hlavne na použité farby a na farebné prevedenie rámov obrazov.

V obývačke by nemali chýbať moderné obrazy, ktoré nebudú visieť len nad sedacou súpravou, ale budú visieť aj na iných stenách, napríklad nad komodou v obývačke.

Ak túžite po neobyčajnom obraze, skúste si dať vyrobiť vlastnú fotomozaiku – z vlastných fotiek. Bude to taká foto spomienka, na ktorú sa vždy pri príchode do obývačky pozriete.

Dlhé závesy až po zem

K dekoráciám, ktorým by ste mali dať šancu v obývačke, patria aj závesy. Mnohí ľudia si myslia, že závesy už vyšli z módy, no opak je pravdou. Doplnok, ktorý v domácnostiach mal svoje miesto aj pred pár desiatkami rokov, má svoje miesto aj teraz, avšak v modernejších prevedeniach. Dlhé závesy poslúžia aj ako tienenie. Odporúčame vám ich však dávať do obývačky skôr ako dekoráciu.

Vázy a sušené kvety

V každej obývačke máme množstvo dekorácií na policiach, ale aj v obývacej stene. Odporúčame vám kúpiť si vázy v rôznych tvaroch a podobných farebných prevedení, aby k sebe navzájom ladili a ladili aj k ostatným dekoráciám v miestnosti, vrátane obrazov, koberca, či závesov.

Do váz, ktoré umiestnite na otvorené police, odporúčame dávať sušené kvety. Teraz na jeseň však konáriky s plodmi šípok, ktoré v obývačke navodia atmosféru jesene. V lete zase sušené bylinky, či levanduľu.