Dôležité detaily, na ktoré sa pri navrhovaní kuchyne často zabúda

Rekonštrukcia kuchyne patrí k tým najkomplexnejším, ktoré môžete vo vašej domácnosti urobiť. Venovať sa každému aspektu kuchyne by vydalo kľudne na menšiu knižku. My sa teraz pozrieme na niekoľko dôležitých vecí, na ktoré sa často zabúda.

Funkčnosť nad dizajn a logické rozloženie jednotlivých častí kuchyne

Aj keď mnohí ľudia riešia pri rekonštrukcii kuchyne najmä dizajn kuchynskej linky, ten by nikdy nemal byť nadriadený funkčnosti. Preto nerobte kompromisy na funkčných prvkoch, napríklad na kovaní. Investíciou do kvalitného kovania, akým je napríklad výklopové kovanie AVENTOS HK top, získate funkčnú a trvácnu kuchynskú linku, ktorá vás nebude pri varení nijako obmedzovať.

A čo rozloženie jednotlivých častí kuchyne? To, kde sa ktorý kuchynský prvok nachádza, je oveľa dôležitejšie, než si možno myslíte a prídete na to hneď ako začnete vo svojej novej kuchyni variť. Medzi jednotlivými oblasťami (skladovanie, príprava, varenie, umývanie) sa musíte pohybovať plynulo a bez zbytočného pobehovania po kuchyni. Inak to výrazne zníži komfort pri varení.

Čo k čomu nedávať?

Plynulo prejdime k rozmiestneniu spotrebičov alebo lepšie povedané k tomu, čo by nemalo byť v kuchyni vedľa seba. Tak napríklad rúra v blízkosti chladničky. S takýmto rozložením môžete od vašej chladničky očakávať zvýšenú spotrebu elektrickej energie. Podobne nevhodné je mať varnú dosku v blízkosti drezu. Nechcete mať predsa riady v dreze kompletne zaprskané od oleja, no nie?

V poslednej dobe začínajú naberať na popularite presklené vitríny, ktoré tvoria súčasť kuchynskej linky. Keď sú doplnené pôsobivým podsvietením, prípadne dizajnovými nábytkovými úchytkami, môže ísť skutočne o ozdobu vašej kuchyne. Až pokiaľ sa na nich neobjavia nečistoty z varenia, či umývania riadov v dreze. Preto takéto vitríny neumiestňujte v blízkosti varnej dosky a drezu.

Zdroj obrázka:

Autor: G-Stock Studio / Shutterstock.com