Dôvody, kvôli ktorým sa oplatí dávať si šiť oblečenie

Žijeme v dobe materialistickej a najviac to vidieť práve na množstve oblečenia, ktoré máme v šatníkoch. Častokrát ani nevieme čo náš šatník ukrýva a dokonca v ňom visia kúsky, ktoré sme dlhé roky nemali na sebe.

Aj keď fast fashion vládne módnemu priemyslu, čoraz viac sa do popredia začína predierať slow fashion. Zväčšuje sa záujem o šitie oblečenia.

Aké sú ale dôvody, kvôli ktorým sa vám oplatí dávať šiť oblečenie?

Originálny kus, ktorý nikde inde nenájdete

Aj vy už máte pocit, že v obchodoch sa oblečenie neustále opakuje? Že v rôznych obchodoch nájdete veľmi podobné kúsky? Práve šitie prináša originalitu, ktorú veľa žien, ale aj mužov oceňuje.

Ak chcete vynikať z davu a chcete mať oblečenie, ktoré vám ľudia budú chváliť a budú sa pýtať, odkiaľ ho máte, odporúčame vám dať si šiť oblečenie. Vyberte si obchod, ktorý predáva pekné látky metráž rôznych vzorov a farieb a nájdite si šikovnú krajčírku, ktorá vám vytvorí originálny kúsok, ktorý nebude záležitosťou len jednej sezóny, ale viacerých sezón.

Strih, ktorý vám sadne

Ďalším z dôvodov, prečo si dávať oblečenie šiť, je prispôsobenie strihu vašej postave. Neraz sa vám určite stalo, že ste si v obchode pozreli pekný kúsok, ale strihovo vám vôbec nesadol. Takto máte možnosť si vybrať strih, ktorý zvýrazni vaše prednosti a zakryje prípadné nedostatky.

Veľký výber látok

Ak sa vám v obchode niečo zapáči, nemusí vám to materiálovo vyhovovať. Ak si ale dáte oblečenie šiť, môžete si vybrať z veľkého výberu látok. Môžete si kúpiť teplákovinu metráž, bavlnu metráž, softshell metráž, ale aj úplet metráž. Veľký výber látok a samozrejme aj farieb a vzorov vám umožní kombinovať a tým vytvoriť originálny kúsok, ktorý nikto nebude mať.

Ak chcete kvalitné kúsky v šatníku, uprednostnite šitie a vyberte si látky, z ktorých vám krajčír alebo krajčírka dokážu vyčarovať moderný nadčasový kúsok.

Zdroj obrázka:

Autor:  MiniStocker / Shutterstock.com