Dovolenka bez cestovky – kde hľadať letenky, ubytovanie, reštaurácie?

lacne letenky

Zažiť veľa a minúť málo –  to je motto ľudí, ktorí dovolenkujú bez cestovky.

Pokiaľ chcete vidieť naozajstné krásy sveta za málo peňazí, na cestovku rovno zabudnite. Stačí, ak máte základnú znalosť angličtiny, trochu odvahy a chuť spoznávať. Ako začať, kde hľadať všetky informácie? Niekoľko tipov sme si pre vás pripravili v tomto článku.

Lacné letenky

Sledujte špeciálne akcie a chybné letenky, ktoré občas nedopatrením stoja jeden cent. Odporúčame zaregistrovať sa na rôznych portáloch, ktoré sledujú výhodné ceny leteniek, ako napríklad www.cestujlevne.com, www.letenkyzababku.sk, www.kadetade.com. Ďalšie stránky, ktoré sa oplatí kvôli lacným letenkám sledovať sú www.kiwi.com a starý známy www.pelikan.sk, kde sa občas objavia naozaj super ponuky!

Lacné ubytovanie

To úplne najlacnejšie riešenie je couchsurfing, kde vás ľudia ubytujú zdarma. Môže to byť naozaj nezabudnuteľná skúsenosť, pretože väčšinou sa do toho pustia veľmi priateľskí a otvorení ľudia. No nie každý je na takýto druh dobrodružstva. Pre vás ostatných je tu airbnb. Nová platforma trivago kombinuje airbnb, booking a ďalšie stránky dokopy. Ceny sa ubytovanie sa dajú nájsť naozaj nízke, ubytovanie vo veľmi dobrej kvalite a navyše spoznáte lokálnych ľudí, ktorí vás často pohostia, poradia alebo sa stanú vašimi dobrými priateľmi.

Stravovanie

Asi najčastejším dôvodom, prečo si ľudia vyberú cestovku je, že nemusia riešiť stravovanie. All inclusive môže byť komfortné riešenie, ale oberáte sa o možnosť navštíviť úžasné lokálne reštaurácie a podniky. Tripadvisor je najlepšia stránka, kde nájdete ohodnotené miestne reštaurácie, kaviarničky, zmrzlinárne a všetko, na čo vám príde chuť. Ďalšou výbornou stránkou, kde nájdete tipy na stravovanie vo vybranej lokalite je Zomato.

Miestna doprava

V každom turistickom veľkomeste nájdete lacný taxík – tzv. Uber, vďaka ktorému výrazne ušetríte na preprave. Stačí ak si nainštalujete aplikáciu Uber do telefónu a máte istotu, že sa nestratíte. Prípadne, vždy je tu možnosť zdvihnúť prst a stopovať. 🙂

Dovolenka bez cestovky vás vyjde lacnejšie. Ušetrené peniaze môžete minúť na lepšie víno, jedlo, či bohatší program. Dovolenkové obdobie začalo, tak na čo čakáte? 🙂

About