Emocionálna nevera sa možno týka aj vás

nevera

Dlhé roky to klapalo a potom zrazu, akoby mávnutím čarovného prútika, sa všetko zo dňa na deň začne meniť. Nevera nie je príliš vábne slovo, ale poznáme ho všetci. Niekedy však nemusí ísť len o telesné splynutie. Všímajte si hlavné príznaky.

Odrazu tichá domácnosť

Vždy ste si mali čo povedať a zrazu nastáva medzi vami ticho. Čokoľvek spolu robíte alebo kamkoľvek idete, cítite zrazu medzi vami priepasť, hoci ste od seba vzdialení iba pár milimetrov. Nikto sa nikoho nepýta na uplynulý deň a odpovede sú strohé, ba niekedy aj podráždené. Stále je mysľou akoby niekde inde a nie s vami. Telefón mu akosi prirástol k ruke a veľmi si dáva pozor na to, aby bolo ochránené jeho súkromie. Berie si ho so sebou všade. Len pre istotu. Poznáme.

Sex už nie je to, čo predtým

Stáva sa preňho povinnosťou. Intervaly nie sú také časté, ako voľakedy a vášeň vyprchala. Kam zmizli všetky nežnosti, milé gestá, slová, uznania, komplimenty, pochvaly a vďaka? Venuje ich niekomu inému? City poľavili, dôvera sa stráca a na rad prichádza trápenie. Čo ak má inú?

Prečo zrazu robí veci ináč a neobvykle? Zmenil sa. Vyzerá lepšie, dbá o seba. Dokonca začal cvičiť alebo zmenil jedálniček. Fascinujú ho nové veci, také, o aké sa v minulosti ani len nezaujímal a možno ich aj hanil. Má nové rozhľady i správanie. Názory sa nestotožňujú s tým, na čo sme boli všetci zvyknutí. Je podráždený, ak mešká a chceme poznať dôvod. Zaujímavé.

Začne vyčítať

Prestanete byť tou dokonalou. Zrazu mu všetko vadí. Ako vyzeráte, aká ste, čo robíte, čo prípadne nerobíte. Hovorí vám, ako to máte spraviť. Nebude sa prispôsobovať, plánovať, komunikovať, naoko vyzerá, že sa nezaujíma už absolútne o nič. Veľmi zaujímavé to začne byť vtedy, keď čoraz častejšie vysloví meno kolegyne, o ktorej predtým takmer nehovoril. Azda sa nezaľúbil?

About