Hľadáte zaujímavé tipy na skrášlenie interiéru spálne? Máme pre vás zaujímavé tipy

Miestnosť, kde primárne spíme, ale aj relaxujeme pri obľúbených hobby aktivitách. Spálňa je miestnosť, ktorá by mala byť útulne zariadená, ale nemala by byť zaplnená množstvom nevhodných dekorácií, či množstvom nábytku. Spálňa by mala pôsobiť vzdušne a zároveň vkusne.

Ak hľadáte zaujímavé tipy na skrášlenie interiéru spálne, máme pre vás zaujímavé tipy.

Kúpte si novú dizajnovú stojacu lampu

Ak nemáte nočné stolíky s nočnými lampami, odporúčame vám skrášliť si spálňu novou dizajnovou stojacou lampu. Moderné dizajnové stojace lampy budú dominantným dizajnovým prvkom spálne a zároveň vám poskytnú svetlo, keď nechcete svietiť stropnými lampami. Vytvárajú intímnu atmosféru, no zároveň sú praktické aj ku kreslám ku knižniciam. Dajú sa pod nimi skvele čítať knižky. Ak si teda plánujete vyberať nový dizajnový nábytok za skvelé ceny, odporúčame vám zladiť k nemu aj novú dizajnovú lampu.

Omaľujte dve protichodné steny výraznejšou farbou

Ak chcete skrášliť interiér spálne, skúste dve protichodné steny, ideálne tú za čelom manželskej postele a tú pri nohách manželskej postele, omaľovať výraznejšou farbou. Ak máte biele steny v spálni, práve takéto oživenie spálne môže priniesť želaný efekt skrášlenia.

Stabilné manželské postele sú dominantným nábytkom v spálni, avšak ak ho chcete zvýrazniť, práve omaľovanie stien výraznejšou farbou vám pomôže.

Odporúčame hnedú farbu, zelenú, ale aj jemné pastelové farby. Vyhnite sa fialovej a červenej, resp. bordovej. Tieto farby budú narúšať váš spánkový biorytmus.

Vymeňte obrazy v spálni

Ak máte v spálni staré obrazy, skúste ich vymeniť za nové, modernejšie. Nad posteľou pekne vynikne obraz prírody na plátne, napríklad les, zakvitnutá lúka, či vrcholy hôr.

Ak vás prírodné obrazy príliš nelákajú, vytvorte si stenu z obrazov. Zaveste viac obrazov rôznych rozmerov a môžete skúsiť striedať obdĺžnikový a štvorcový formát.

Uprednostňujte minimalistické motívy, resp. obrazy s nápismi.

Zdroj obrázka:

Autor:  Pixel-Shot / Shutterstock.com