Hodiny ako symbol plynutia času

Ich tikot nás sprevádza celým naším životom, od narodenia až do okamihu posledného výdychu. Majestátne držia stráž nad našou existenciou tu na zemi a nekompromisne, kúsok po kúsku, sekundu po sekunde ukrajujú z času, ktorý sme dostali do vienka. Času, ktorý je nezastaviteľný, nedá sa vrátiť a plynie bez ohľadu na to, či ho vnímame alebo nie.

Áno, reč je o hodinách, ktorých funkčnú stránku často zatieni tá estetická. A aj keď sa do popredia znovu dostávajú aj hodiny náramkové, rozhliadnime po hodinách, ktoré tvoria súčasť našich domovov a dotvárajú v nich často tú neopakovateľnú atmosféru.

Ikona času

Ich dizajn nie je limitovaný žiadnym materiálom, veľkosťou ani tvarom. Môžu byť klasicky okrúhle, kovové, plastové či z dreva, podstatné je, aby dokonale ladili so štýlom miestnosti a s ostatnými doplnkami. Ak chceme, aby tvorili dominantu izby, použijeme ich na stene samostatne. Kombináciou so zrkadlami budú pôsobiť takmer magicky.

V prípade, že sa snažíme upútať a sme navyše aj trochu kreatívni, môžeme si vytvoriť hodiny zo starých dverí, veľkého kolesa z voza či si ich namaľovať priamo na stenu. S takýmito hodinami sa môžete pochváliť aj pred vašimi známymi a budú sa vám páčiť o to viac, že sú vaším originálnym dielom.

Kam s nimi?

Hodiny by mali byť vo všetkých obývaných priestoroch. Či už budú visieť na stene, položené na nočnom stolíku ako budík, alebo budú miestnosti pridávať na luxuse v podobe dominantného kusu nábytku, všade budú pri vkusnom zladení pôsobiť nevtieravo, no zároveň pútavo.

A aj keď je ich prvotný účel – meranie času –  jasný, napriek tomu vhodným výberom a zakomponovaním do interiéru dokážu vdýchnuť každému priestoru niečo mystické a tajomné. A keďže čas je v našich životoch príliš vzácny a neraz sa nám zdá, že plynie neuveriteľne rýchlo, práve hodiny majú tú moc ukázať nám jeho skutočné plynutie.

About