Ideálna hokejová brankárska výstroj musí byť hlavne kvalitná

brankárska-výstroj

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, čo všetko ukrýva hokejový brankár pod svojim dresom? Ak máte doma juniora, ktorý inklinuje k hokeju a jeho snom je stať sa špičkovým hokejistom či brankárom, my vám poradíme, čo všetko k tomu potrebuje. Brankárska výstroj je špecifická a skladá sa z mnohých častí. Malý brankár sa v nej musí cítiť dobre napriek tomu, že na sebe nosí niekoľko vrstiev a nie je úplne najľahšia. Čo všetko teda musí brankár na sebe nosiť?

Brankárska výstroj pre silných brankárov

Ako sme už spomínali vyššie, brankárska výstroj je zložená z niekoľkých častí. Poďme sa teda postupne pozrieť na to, z akých. V prvom rade si musí brankár obliecť kvalitnú spodnú bielizeň a ponožky. Toto tvorí základ, na ktorý sa postupne nabaľujú ďalšie vrstvy chráničov a rôznych pomôcok. Ako ďalší si brankár oblečie suspenzor, ktorý chráni citlivé mužské partie. Ďalej si oblečie štulpne – niečo podobné ako ženské nadkolienky. Tie nie sú vidieť spod nohavíc. Brankárska výstroj ďalej zahŕňa vystužené nohavice. Vystužené preto, aby lepšie tlmili nárazy hokejky či puku a predišlo sa tak zbytočným zraneniam brankárov. Keď už má brankár oblečené nohavice, na radu prichádzajú korčule. Brankárske korčule sú trochu iné ako klasické hokejové. O korčule si brankár priviaže betóny, ktoré tlmia nárazy dokonalejšie ako vystužené nohavice. Sú dosť drahé, no hokejový brankár sa bez nich nezaobíde. Na vrchnú časť tela si brankár oblečenie vystuženú vestu, ktorá mu musí sadnúť ako uliata. Na vestu ďalej príde dres. Ten je vo farbách mužstva, za ktoré brankár hrá a je rovnaký ako majú jeho spoluhráči.

Koľko stojí kvalitná brankárska výstroj?

Určite viete, že hokej nepatrí k tým lacnejším športom, pretože hokejista alebo brankár musí mať kvalitnú výstroj, ktorá minimalizuje riziko zranenia pri samotnej hre. Najdrahšou vrstvou pri kúpe hokejovej brankárskej výstroji patria nepochybne betóny. Tie najkvalitnejšie sa môžu vyšplhať až do výšky okolo 1500 – 2000 €. Ďalej treba počítať so špeciálnymi korčuľami pre brankárov. Tie značkové sa cenovo pohybujú medzi 300 až 600 €. Toto sú tie najdrahšie položky a ďalej netreba zabúdať ani na kvalitné spodné prádlo, suspenzor a podobne.

Získajte lepší prehľad v tom, čo všetko musí obsahovať brankárska výstroj a navštívte našu internetovú stránku www.hokejovekorcule.sk.

About