Iný svet z konského chrbta v okolí Bratislavy

Snáď každá detská dušička túži vysadnúť na zvieratko s obrovskými vľúdnymi očami a krásnou hrivou. Chvíľu sa pozerať na svet zhora, z úplne inej perspektívy. Ako malí sme však nemuseli dostať toľko možností venovať sa tomuto doslova „koníčku“. Okrem detských táborov, ktoré túžbu po vznešenom zvierati uspokojili maximálne na jeden letný týždeň, boli kone zväčša jednoducho nedostupné. Teraz však máme mnohé možnosti, kde si zajazdiť na pravidelnej báze a poriadne sa to naučiť. Či už kvôli netradičným romantickým prechádzkam skrz lesy, lúky a háje alebo dokonca na úrovni profi kaskadérov. V našich dvoch článkoch predstavíme hneď niekoľko rančov v tesnej blízkosti Bratislavy či priamo v nej.

jazda na koni

Zdroj obrázku: https://airc.ie/horses/

Na jeden konský skok do Petržalky

Pre tých, ktorým sa nechce za konskou dušičkou dochádzať mimo Bratislavy, je stvorený výborný jazdecký klub Darkona v Petržalke. Zamestnanci sú veľkí profesionáli, ktorí naučia správne jazdiť na milovaných stvoreniach každého. Svojím milým prístupom sú obľúbeným klubom pre mnohých návštevníkov. Je to zároveň výhoda, pretože tí, čo majú s jazdením už nejaké skúsenosti vedia, že „koňáci“ sú skôr odmeranejší. Znalci zložitej konskej duše a povahy si rozumejú viac so zvieratami, čo sa odzrkadľuje na strohejšom prístupe. Darkona v Petržalke však ľudskosťou prevažuje väčšinu rančov a klubov. Môžete sa v nej stať skvelým džokejom, naučiť  sa kaskadérske kusy či precvičiť si správnu techniku na pohodové jazdenie. Darkona je blízka, cenovo dostupná a najmä príjemná jazdiareň.

Na pláni v Zálesí

Len 16 km od Bratislavy sa nachádza malebná dedinka Zálesie. Prostredie je tam ako stvorené na ničím nerušený poklus či cval. Rozľahlé pláne zaliate zlatistými lúčmi zapadajúceho slnka obkolesené Malým Dunajom a Šuranským kanálom. Tu sa ukrýva skvelý jazdecký klub Zálesie. Okrem hodín učenia správnej jazdy na koni dostanete aj možnosť prenajať si na mesiac žrebca, valacha či kobylku. Taktiež ponúkajú jazdu v ozajstnom koči. Je toľko krásnych vecí, ktoré sa s koníkmi dajú zažiť a Zálesie sa môže stať destináciou, kam sa budete pravidelne radi vracať. Pozor si ale dajte na víkendy. To však platí takmer pre každý jazdecký klub. Väčšinou sú zaplnené deťmi a voľných jázd sa v sobotu a nedeľu nájde málo, pokiaľ si ich neobjednáte v dostatočnom predstihu. Takže odporúčame volať, čo najskôr. V Zálesí sa to určite oplatí, pretože napriek nízkej cene je kvalita výučby vysoká a prostredie nádherné.

 

About

1 Comment

Leave a Comment