Jablčným octom k tip top postave: Potláča chuť do jedla, rozpúšťa tuk a zlepšuje trávenie

jablcny-ocot

Možno by ste to nepovedali, no tento „obyčajný“ kuchynský pomocník dokáže s telom hotové divy! Ako ho nenápadne zaradiť do jedálnička?

Je to zdravá bomba! Jablčný ocot obsahuje celý rad vitamínov A, B1, B2, B6, C, ďalej horčík, vápnik, draslík, železo, sodík a fosfor, kyselinu listovú a jablčný pektín. Inak povedané, široké spektrum látok, ktoré nás udržiavajú zdravých a vo forme, pre správne fungovanie organizmu sú mimoriadne dôležité. Najväčším benefitom jablčného octu v rámci chudnutia je, že potláča chuť do jedla a najmä na sladké. Ako si ho naordinovať tak, aby nám pomáhal zbaviť sa tukových zásob? Skúste vypiť pohár vody s malou lyžičkou octu pred každým jedlom a výsledok je vraj zaručený. Potrebujete rýchlo zhodiť pár kíl? Stavte na intenzívnu kúru, ktorá by mala trvať sedem dní. Počas nej budete prijímať najmä tekutú stravu, ktorú „ochutíte“ práve jablčným octom. A kilá? Tie sa doslova rozpustia samy od seba.

Prečo jablčný ocot pomáha zhadzovať kilá?

Modelky, herečky, známe i neznáme ženy si jeho účinky nevedia vynachváliť. Už dávno nie je tajomstvom, že výrazne podporuje chudnutie. A na akom princípe funguje? Zvyšuje funkciu metabolizmu a spaľovanie kalórií, urýchľuje odbúravanie tukov v črevách a prispieva k premene tukových buniek na energiu. Slušný balíček benefitov, čo poviete? Pomáha tiež znížiť vrstvu tuku a zohráva dôležitú úlohu pri spaľovaní tuku. Dámy, a teraz sa podržte, najmä toho brušného! Okrem toho jablčný ocot potláča chuť do jedla, vyvoláva pocit sýtosti a bráni tak prejedaniu. Zápcha a nadúvanie budú tiež minulosťou, ak si ho budete pravidelne servírovať spolu s jedlom. Všetko však nie je len o chudnutí, mnohí nedajú dopustiť ani na jeho ochranné účinky. Účinnou prevenciou pred chorobami je tiež pitie tohto všelieku. Najlepší účinok docielite, keď rozmiešate jednu polievkovú lyžicu jablčného octu v štyroch decilitroch vody a vypijete po jedle. Tak čo, ste pripravení na zmenu s jablčným octom?

About

Barbora pracuje ako copywriterka a redaktorka v online aj printových médiách už viac ako trinásť rokov. Napriek tomu, že má vyštudovanú environmentalistiku, tvorila už počas strednej školy a neskôr počas vysokej školy prispievala článkami do mnohých ženských magazínov. Vo voľnom čase ju okrem písmenok zamestnávajú najmä dve deti - šesťročný Maxim a ročný Theo.