Keď nám jar zaklope na dvere

S predlžujúcimi sa dňami, teplejšími lúčmi slnka a čoraz hlasnejším štebotom vtákov sa pani Zima nekompromisne vzdáva svojej nadvlády a k slovu sa konečne dostáva jar. Obdobie, ktoré je milovníkmi teplým slnečných dní tak dlho a túžobne očakávané. Na každú zmenu sa však treba náležite pripraviť. A príchod jari nie je žiadnou výnimkou.

Neschovávajme sa za jarnú únavu

Aj keď nejde o nič výnimočné, dlhé čakanie na teplé jarné slniečko býva veľakrát sprevádzané aj s nepohodou nášho organizmu. Tento jav s veľkou obľubou nazývame aj jarná únava. Keď sa však nad tým lepšie zamyslíme, práve v tomto období by naše vnútorné pocity a pozitívne myslenie mali byť niekde na vrchole. Máme predsa pred sebou vidinu toho, na čo sme sa možno celú chladnú zimu tešili. Tak prečo by sme práve v čase príchodu toho očakávaného upadali do nejakej letargie? Je načase zmobilizovať všetky sily a naštartovať nielen myseľ, ale hlavne naše lenivé a stuhnuté telo.

V zdravom tele zdravý duch

Naša telesná kondícia je nepochybne veľmi úzko spätá aj s našou duševnou stránkou. Byť fit je teda jednou zo základných podmienok toho, aby bolo aj naše myslenie pozitívne. Je pravda, že dlhé zimné večery nepriali vždy našim pohybovým aktivitám, a ani to stravovanie nebolo ukážkové. A práve tieto dva faktory majú za následok našu únavu, malátnosť a klesajúcu výkonnosť. Ako teda zabojovať proti fenoménu jarnej únavy? Jednoducho, treba začať od seba. Žiadne vitamíny z lekárne nás nepostavia na nohy tak ako viac pohybu na čerstvom vzduchu. V jedálničku by sme mali uprednostniť viac zeleniny na všetky spôsoby a menej mäska by nášmu zažívaniu tiež len prospelo. S ľahším telom, a to doslovne, sa cez prah zimy prehupneme oveľa elegantnejšie a naše telo nám bude za to navyše nesmierne vďačné.

A keď príde čas nosenia šiat či dokonca krátkych sukní, nebudeme musieť schovávať pozostatky zo zimy širokými strihmi či vyťahanými pulóvrami a to čarovné jarné obdobie si vychutnáme naozaj plnými dúškami.

About