Keď sa naše vedomie začne otvárať a rásť

Vedomie je súbor našich myšlienok, pocitov, citov, vzťahov, predstáv, naučených informácií a všetko, čím sme a čím sa ako jednotlivci vyznačujeme. Je vedou i medicínou neprebádané a nikdy neprestane ľudí fascinovať svojimi schopnosťami. Zaoberá sa s ním nielen medicína, psychológia, ale aj mystika, kvantova fyzika či kozmológia. Poďme sa pozrieť viac do hĺbky.

Zmení sa nám pohľad na seba samých a na svet

Všetci ho máme, ale pojem – otváranie vedomia, to je niečo, s čím ste sa možno ešte nestretli. Vedomie sa nám obvykle začne otvárať, keď sa nám v živote stane niečo, čo nás zasiahne. Môžu to byť zdravotné komplikácie, ale aj uvedomenie si, že čosi robíme nesprávne. Ináč povedané, že ideme proti svojim zásadám alebo predstavám. Akonáhle konáme niečo, s čím nie sme stotožnení, pocítime smútok či bolesť, a to je práve signál, aby sme sa zamysleli. Aby sme začali konať a zmenili svoj život na taký, aký ho chceme mať.

Bráni nám v tom naše ego

Ego je to, čo nás drží pri živote. Ale je to tiež aj naša horšia, sebeckejšia stránka. Keď sme egocentrickí, znamená to, že vidíme len svoje potreby a tie uprednostňujeme pred všetkým. Zdravá láska k sebe samému síce nie je na škodu, avšak odtiaľ – potiaľ. Veľká časť ľudí nikdy nepocíti, čo to je milovať skutočne, práve kvôli egu. Keď ho však dáme do úzadia, zistíme, že získavame oveľa viac.

V iných uvidíme seba

Keď sa nám postupne začne vedomie otvárať, rozvíjať sa a rozmáhať, jednoducho povedané – rásť, pripravme sa na nový a lepší život. Je to ako nový začiatok. Nová cesta. Zmena. Pochopíme, že to, čo vidíme okolo seba, sú naše vlastné myšlienky, predstavy, pocity, ale aj vlastnosti. Pretože si privolávame podobné. Preto sa už nebudeme hnevať na suseda, ktorý sa neustále sťažuje na svoju životnú situáciu. Vždy sa zamyslíme nad tým, že ani my nie sme spokojní alebo, že nebodaj robíme to isté – a tiež sa každému sťažujeme. Príčinu treba hľadať vo svojom vnútri.

Otvorené vedomie znamená vidieť svet viacrozmerne

Mať otvorené vedomie znamená – všetko prijímať a neposudzovať, či je to dobré a či zlé, pretože to negatívne vlastne nejestvuje. Je to len spôsob, akým sa nám život snaží niečo povedať, posunúť nás vpred a hlavne naučiť nás niečo nové. Keď nám začne rásť vedomie, získame rôzne schopnosti, ktoré sme doposiaľ nemali a považovali sme ich za nadprirodzené. Ľudia vedia všetko a otvorené vedomie ich o tom iba presvedčí.

About