Kultúrne bohatstvo Slovenska

Spoznajme najprv našu vlasť a až potom vycestujme naprieč celý svetom. Slovensko nám toho ponúka naozaj veľa a trvalo by pekných pár rokov, kým by sme preskúmali každé jeho výnimočné miesto.

Polovica hôr a pahorkatín, napriek tomu príroda súladí s veľkomestami

Slovensko je prevažne hornatá krajina, ale aj napriek tomuto tvrdeniu uznajme, že sme to my, Slováci urobili veľmi dobre. Dokázali sme zladiť ruch veľkomesta s horami tak, aby to stále vyzeralo prirodzene. Lákajú nás prenádherné hotelové komplexy v turistických destináciách, ale aj útulné chalúpky v horách i údoliach. Môžeme sa pýšiť snehom i horúcim počasím a svoj program obmieňať v závislosti od ročných období.

Pestrá krajina

Až 9 národných parkov vám poskytne ten najlepší oddych v čase voľna a dovoleniek, kde môžete načerpať svoje sily či už formou túr, teda aktívnym spôsobom alebo si jednoducho zájdete do wellnessu kedykoľvek sa vám zažiada. Spôsob regenerácie si každý nájde sám. Ak sa ocitnete na Liptove, neprehliadnite typickú slovenskú architektúru a zavítajte do Čičmán alebo do Vlkolínca.

Banská Štiavnica sa považuje za najmystickejšie a najtajomnejšie mesto na Slovensku a Bardejov poteší milovníkov gotického štýlu. Spišský hrad sa zas pýši najväčším zrúcaninovým komplexom v Strednej Európe. Prvenstvo nosí aj najväčší oltár na svete, ktorý sa nachádza v Levoči.

180 hradov a zámkov a 425 kaštieľov

Slovo „nuda“ teda z nášho slovníka vyškrtnime. Každý víkend sa môžeme vybrať spoznávať iné miesto na našom malebnom Slovensku. Je veľmi jednoduché vyhľadať turistické regióny, pamiatky Unesco alebo sledovať rôzne kultúrne a spoločenské podujatia, ktoré nám organizátori vždy včas oznámia.

Nie je to len spoznávanie, ale je to hlavne spôsob, ktorým sa presvedčíme, že môžeme byť právom hrdí na našu krajinu. Čakajú nás destinácie, dediny, mestá, veľkomestá Slovenska, pamiatky, kúpele a kúpaliská, jaskyne, vodopády, čistá príroda a výborná gastronómia. Spojenie tradícií, chutí, vôní i krásnych výhľadov.

About