Last minute kostýmy na halloweensku párty

kostym-na-halloween-party

Pozvali vás na halloween párty, ale vám sa tam nechce, pretože nemáte čo na seba? Trocha improvizácie nezaškodí, aspoň budete originálni.

Čo dom dal…

Určite si viete predstaviť, ako to na takej bláznivej (a možno aj trochu hrôzostrašnej) halloweenskej párty môže vyzerať. Popíjate kokteil s upírom, kým okolo vás neprejde zlá čarodejnica a nevyzve vás tancovať. Aj vám sa zdá, že sa všetky tie masky akosi rokmi opakujú alebo že každý nakupuje kostýmy v rovnakom obchode? Trochu fantázie by nezaškodilo zapojiť, zvlášť ak viete, že na poslednú chvíľu už nijakú hotovú masku nezoženiete. Jednoducho sa treba porozhliadať, čo by sa dalo použiť ako súčasť halloweenskeho kostýmu. Parochne, príčesky, klobúky, čelenky, kožušinové boa, strapcové zvršky, staré tričká, plachty, detské hračky (zbrane, lekárske a kuchárske náčinie), ale aj oblečenie, ktoré bežne nosíte do práce (najlepšie pochodia lekári, stavbári, mechanici, kuchári, požiarnici…). Určite využijete aj spoločenské šaty, ktoré vám už roky visia v skrini, alebo dokonca svoje svadobné šaty, ktoré obhajujete pre dcéru. Halloweenskym kostýmom sa môže stať čokoľvek, čo sa tak na prvý pohľad nejaví. Stačí zapojiť fantáziu alebo to poňať so štipkou nadhľadu a prísť tam v prestrojení, ktoré samo osebe nie je kostýmom, ale reálnym odevom.

halloween-kostym

Kombinujte, šite, farbite

Halloweenska párty si nutne nežiada prítomnosť smrtky alebo hocijakej inej postavy z hororu. Vezmite to ako maškarný ples. Zaspomínajte si na školské časy, keď ste so svojimi spolužiakmi tancovali v kruhu v prezlečení za rôzne zvieratá alebo dokonca aj veci. Na halloween párty sa môžete pokojne objaviť ako začmudený kominár, duch v bielej plachte, lesná víla, muž v čiernom, indián, roľník, kabaretná speváčka alebo trebárs aj babička… Ak idete na párty ako párik, možno by bolo dobré vymyslieť masky, ktoré k sebe ladia – pacient a lekár, mamička a dieťa, kuchár a čašníčka, väzeň a detektív, dirigent a huslista a pod. Častými dvojkami sú filmové postavy Goméz a Morticia, Quasimodo a Esmeralda, Shrek a Fiona, a dalo by sa ešte pokračovať. Inšpirovali sme vás? V tom prípade už len prelustrovať šatníky, možno čosi skrátiť, zošiť, no nezabudnite ani na svoju vizáž – vhodne upravené vlasy a mejkap dokážu halloweensku masku pozdvihnúť na vyššiu úroveň.

About