Manuál pre ženy, ako zvládnuť jarné upratovanie

Slnko je čoraz intenzívne, ranné mrazy pomaly doznievajú. Prvý jarný deň máme za sebou, ale počasie nám až teraz umožňuje viac sa venovať jarnému upratovaniu.

Ak máte teraz dostatok času na jarné upratovanie, ponúkame vám manuál, ako zvládnuť jarné upratovanie a zároveň na nič nezabudnúť.

Začnite umývaním okien, praním závesov, záclon a čistením tieniacej techniky

Ako prvým by ste mali začať umývaním okien. Predtým však zveste závesy, záclony, operte ich a až po dôkladnom vyumývaní okien ich zaveste naspäť. Skôr, ako budete umývať rámy a sklá okien, dôkladne si handričkou vyčistite žalúzie, rolety, alebo inú tieniacu techniku, ktorú používate. Pomôcť vám môže savá švédska utierka dostatočnej veľkosti, ktorú keď budete máčať do klasickej octovej vody, bude to stačiť.

Popri umývaní okien umyte aj balkónové dvere. Ak máte trváce plastové balkónové dvere, nemusíte sa obávať väčšieho množstva vody. Drevené balkónové dvere ale treba pri umývaní chrániť pred veľkým množstvom vody.

Skúste chemické prípravky nahradiť octom, sódou bikarbónou. Sú omnoho účinnejšie a zároveň neubližujú životnému prostrediu.

Od skriniek až po podlahu

Ak chcete zvládnuť jarné upratovanie, odporúčame zvoliť si určitý systém. Ak už budete mať poumývané okná, poprané závesy, záclony a umyté rámy okien, pustite sa do upratovania skriniek. Začať môžete vstavanými skriňami na chodbe, šatníkovými skriňami a pokračovať môžete kuchynskou linkou. Vždy postupujte od skriniek po podlahu. Umývaním skriniek môžete spôsobiť padanie nečistôt z políc na podlahy. Ak máte laminátovú podlahu, určite nechcete po poumývaní podlahy podlahu opäť čistiť od vlasov, alebo od chumáčov prachu.

Ak chcete zvládnuť jarné upratovanie, postupujte po miestnostiach. Nikdy neskáčte z miestnosti do miestnosti a snažte sa vytvoriť si systém, ktorý vám nedovolí na nič zabudnúť.

Zdroj obrázka:

Autor: Billion Photos / Shutterstock.com