Milujte svoju záhradu

Aj vy patríte medzi tých šťastlivcov, ktorí si môžu svoju rannú šálku kávy vypiť vo vlastnej záhrade? Je jedno, či je malá alebo rozľahlá, či je okrasná alebo úžitková, dokonalá alebo vo fáze nekonečného zdokonaľovania, dôležité je to, že je vaša.

Dokonalá záhrada

Mať svoj vlastný vonkajší priestor je asi ten najväčší benefit bývania v dome. A tak, ako sme odlišní my ľudia, tak sú odlišné aj naše záhrady. Ako by teda mala taká dokonalá záhrada vyzerať?

Dôležité je, aby sa bolo vždy na čo pozerať. Urobte si miesto v rohu záhrady len pre seba, s malou terasou, s vírivkou a voňavými ružami ťahajúcimi sa po drevenej pergole. Pestré záhony kvetov by iste nemali chýbať. Ale úplne dokonalé by bolo, ak by sa vám podarilo medzi to krásne zakomponovať aj to úžitkové. Okrasný krík vedľa plota vymeniť za maliny či černice, namiesto muškátov posadiť do kvetináčov jahody a chodník olemovať kuchynskými bylinkami a petržlenovou vňaťou. Ani vkusne tvarovaným vavrínom nič nepokazíte. No a stromy, tie nesmú chýbať. Či si zasadíte majestátny orech, alebo exotickú albíziu, v horúcich letných dňoch vám aj rastlinám príjemný tieň dobre padne.

Výnimočný priestor

Urobte si teda zo svojich záhrad raj na zemi! Milujte v nich každú malú burinu, ku ktorej sa treba dennodenne zohnúť, každý nový konárik na strome, každú včielku, ktorá zavíta na váš kvetinový záhon. Všetko je to veľmi výnimočné, pretože sa to deje vo vašej záhrade, v priestore, ktorého tvorcami sme vy sami a ktorý ste si vytvorili pre vaše potešenie.

About