Minimalistický štýl obliekania, ktorý preferuje čoraz viac žien

Každá žena v určitom životnom období preferuje určité oblečenie. V tínedžerskom veku okrem výrazného make-upu vyhľadáva výrazné outfity, ktorými by na seba upozornila. Čím je žena ale staršia, tým viac sa prikláňa k jednoduchému, ľahko kombinovateľnému oblečeniu. Tráviť veľa času pred šatníkovou skriňou je zbytočná strata času a mnohé ženy si to uvedomujú.

Minimalistický štýl obliekania však preferuje čoraz viac žien a nemôžeme sa čudovať, je nadčasový a zároveň štýlový.

Elegantná móda a minimalizmus

Ak robíte biznis, váš dress code môže byť jedine elegantný. Vašimi vernými spoločníkmi budú dozaista saká a sukne. Keď k nim zladíte pekné opasky, získate elegantný minimalistický outfit vhodný na stretnutie s klientmi, ale aj na obyčajný deň v práci.

Minimalistický štýl charakterizuje bezvzorové oblečenie, ale aj oblečenie v neutrálnych farbách. Kombinujte tieto farby (svetlá sivá, tmavá sivá, čierna, hnedá, béžová, smotanová) a získate štýlový minimalistický outfit do práce. Dámskymi šatami, sakami a sukňami v neutrálnych farbách nikdy nič nepokazíte.

Menej je niekedy viac

Ak sa zameriate na tvorbu minimalistického šatníka, odporúčame vám dôkladnejšie vyberať oblečenie. Už pri návšteve obchodu premýšľajte, či toto oblečenie budete mať s čím skombinovať. Takto sa vyhnete nákupu oblečenia, ktoré nevynosíte a zbytočne vám bude zaberať miesto v šatníkovej skrini. Vytváranie kapsulového šatníka je pre minimalistický štýl typické. Vytvorte si preto kapsulový šatník, ktorý vám z pár kvalitných kúskov oblečenia pomôže vytvoriť viacero kombinácii outfitov.

Ležérna móda a minimalizmus

Ženy, ktoré preferujú minimalistický štýl, nemusia nosiť len saká a sukne. Minimalistický štýl prevláda aj v ležérnej móde. Kombinácia jednoduchých džínsov a bezvzorového dámskeho topu skombinovaného so štýlovou teplákovou vestou alebo teplákovým kardigánom môžete nosiť, aj keď preferujete minimalizmus. K džínsom zladíte dámske opasky a máte dokonalý outfit na voľnočasové aktivity – kávičku s kamarátkami, návštevu kina.

Obliekajte sa jednoducho a uvidíte, že žiadne dlhé chvíle trávené pred šatníkom za účelom výberu outfitu vás nebudú čakať.