Na LARP-e tým, kým chceš naozaj byť

larp

Za hranicou reality sa nachádza svet fantázie. A vôbec nie je ďaleko. Aj na Slovensku sa vám už čoraz častejšie núka netradičná zážitková aktivita pod názvom LARP. Boli ste aj vy odjakživa fanúšikmi Pána prsteňov, Harryho Pottera, krvilačných upírov či iného fantasy? LARP si vás určite získa. Tentokrát sa vo vašej vybájenej krajine stávate hlavnou postavou vy sami.

larp

Zdroj obrázku: http://zajtrajsienoviny.sk/2014/10/ozivena-fantazia/

Čo je to ten LARP?

Skratka LARP znamená Live Active Roll Play, čo už vám môže dať malú nápovedu, že ide o veľmi živú hru. Tá si vyžiada nielen sústredenie mysli, ale aj tela, ba dokonca celej vašej osobnosti. V každej takejto hre je vytvorený špeciálny svet, kde si organizátori určia základnú líniu príbehu, v ktorom ste na jeho naplnenie potrební jedine vy. Každý hráč má za úlohu vymyslieť si postavu pasujúcu do tohto sveta, obliecť ju podľa patričnej fantasy módy a začať hrať. Ale nebude to také jednoduché. Nestačí si postavu len vytvoriť, musíte aj konať, rozprávať a interagovať s ostatnými hráčmi tak, akoby to robila samotná vymyslená lesná víla, zákerný upír či tajomný bojovník. Následne tak spolu hráči posúvajú základný príbeh tam, kam ho organizátori chceli dostať. Alebo si vytvoríte úplne nové dejové línie. Ide predsa o zábavu, takže predstavivosti sa medze nekladú. Hlavne treba ostať „v roli“. LARP je aktivitou, ktorá rozvíja improvizačné zručnosti i  základy herectva. Okrem iného si môžete vyskúšať aj ozajstnú bitku dobra proti zlu  v rámci absolútnej bezpečnosti. Na bojové strety sa totiž používajú vymäkčené zbrane, no z adrenalínu v žilách to neuberie.

larp

Zdroj: Morgoth Photography FB fanpage

Vydaj sa na dokonalý LARP

Hneď ako zistíte, že LARP je tým pre vás pravým zážitkom, stačí si už len vybrať ten správny. Existujú LARP-y čisto príbehové, kde sa nemusíte báť ísť po lese úplne neozbrojený alebo aj také, na ktoré účastníci chodia výlučne za bojovým zážitkom. V takomto prípade odporúčame svoju postavu vyzbrojiť aj ochranou zbrojou z kože či kovových plátov, ktoré ušetria vaše telo pred sinkami. Zbrane sú síce vymäkčené, ale aký by to bol adrenalín bez toho, žeby sme sek od nepriateľa aspoň trochu cítili. My odporúčame zažiť LARP-y, ktoré majú dôležitosť príbehovej línie a samotný boj rozdelené na polovicu. Ale to, do akej krajiny fantázie sa vydáte, je už len na vás.

 

About