Na obočie sa nezabúda

Ako vyzerá vaše líčenie? Rýchlo nakrémovať, špirála na oči, farba na líčka a hybaj do roboty, alebo myslíte aj na stav vášho obočia? Nehovoríme pritom iba o tom, či vám rastie nahusto a nežiada si už „pokosiť“.

Zvládneme to aj bez kozmetičky

Hoci väčšina žien si nevie predstaviť upravovať svoje obočie individuálne, nie je to nič zložité. Stačí to mať v oku, nebáť sa bolesti a odstrániť všetko, čo prekáža, v protismere rastu. Ak neviete, ako by malo vyzerať dokonalé obočie, v súčasnosti ľahko zoženiete aj makety na tvarovanie obočia, vďaka ktorým je úprava oveľa presnejšia. Stačí maketu priložiť k vášmu obočiu, želaný tvar vyfarbiť vhodnou ceruzkou na obočie, a to, čo ostane nezafarbené a navyše, už len vytrhať. Dobrú pomoc vám okrem klasickej pinzety na obočie môže prihrať aj na to určený holiaci strojček (zastrihávač drobných chĺpkov), avšak tu treba dať pozor na nechcené pohyby rukou.

Ako chlapi strnisko, my ženy „obočko“

V závislosti od toho, ako rýchlo vám obočie zarastá, sa budete venovať aj jeho úprave. Nič nezvyčajné nie je vytrhávať si chĺpky aj každý deň. Samozrejme, existujú dámy obdarené naozaj hustým porastom, ktorý sa im nechce denne udržiavať, a vtedy dokážu šikovné ruky kozmetičiek naozaj zázraky. Postup býva taký, že sú chĺpky odstránené laserom alebo depiláciou (dlhodobý efekt), no veľmi často nielen tie, čo nevyhovujú krásnemu tvaru obočia. Veľa žien sa zbavuje svojho pravého obočia a necháva si nové jednoducho vytetovať. Verte či nie, aj to falošné dokáže pôsobiť prirodzene.

Aj obočie si zaslúži farbu

Ani s tým najdokonalejším tvarom obočia ste však, milé dámy, ešte nevyhrali. Podstatné je venovať mu trocha života prostredníctvom farieb na obočie. Ceruzky i rôzne druhy maskár na obočie si ale vyberajte s ohľadom na farbu vlasov, aby výsledný efekt nepôsobil vulgárne. Blondínky volia svetlohnedé odtiene obočia, brunetky môžu ísť aj do tmavých farieb. Dôvod, prečo si ceruzky zamiluje každá z nás, je jasný – farba obočie zjednotí a doladí prípadné nedokonalosti tak, aby tvár pôsobila súmerne. Pozreli ste sa práve na svoje obočie? 🙂

About