Nájdite si novú sedačku, ktorá vám zapasuje do obývačky

Každé zariadenie domácnosti sa časom opotrebuje. V domácnosti s malými deťmi rýchlejšie. Ak vám ale v poslednom období robí problémy sedacia súprava v obývačke, je načase pouvažovať nad kúpou novej. Vysedené, vyšúchané a nestabilné sedacie súpravy ničia dobrý dojem z inak moderne vybavenej obývačky. Je potrebné si nájsť novú sedačku, ktorá vám ale zapasuje do obývačky.

V neutrálnych farbách

Ak ste sa rozhodli pre kúpu novej sedacej súpravy, ale aj kúpy praktickej rozkladacej pohovky, odporúča sa kupovať ich v neutrálnych farbách. Neutrálnymi farbami nič nepokazíte, nerozbijete celkovú harmóniu obývačky. Aj keď možno neviete nič o interiérovom dizajne, určite by vám malo byť jasné, že príliš veľa kombinácii farieb miestnosti škodí.

Nové sedacie súpravy, z ktorých ste sa rozhodli vybrať si jednu ideálnu, by mali byť v neutrálnych farbách, napríklad v sivej, béžovej, či hnedej.

Aký typ sedačky si vyberiete?

Ak už budete mať ujasnené, aké farebné prevedenie si vyberiete, teraz prichádza na rad výber typu sedacej súpravy. Na výber máte z rozkladacích pohoviek, účkových sedačiek, rohových sedačiek. Do veľkých obývačiek prepojených s kuchyňou a jedálňou sa odporúčajú veľké účkové sedačky. V klasických bytových obývačkách majitelia ocenia rohové sedačky a v malých obývačkách v jednoizbových bytoch, či garzónkach ocenia rozkladacie pohovky. Vyberte si typ modernej sedacej súpravy na základe rozmerov obývačky.

Poťahový materiál a konštrukcia

Pri výbere novej sedačky, ktorá vám zapasuje do obývačky, si všímajte aj kvalitu poťahového materiálu. Vo všeobecnosti sa odporúča koža, mikroplyš, mikrovlákno, žakar alebo žinilka. Tieto materiály sú kvalitné, neznehodnotia sa a dokážu vydržať aj „ataky“ malých detí.