Naučte sa od parížskeho smetiara zaobchádzať s odpadom

Aj ľudia s tým najobyčajnejším povolaním vedia naučiť iných krásne a zmysluplné veci. Predstavujeme Parížana Ludovica Francescheta, ktorý cez videá na TikToku učí mladých správne zaobchádzať s odpadom.

Má rád poriadok

Ludovic Franceschet je smetiarom a zametačom vo Francúzskej metropole štyri roky. A ako sám tvrdí – svoje zamestnanie má rád. Je to pre neho istý druh poslania. Milý Ludovic sa na prácu pouličného smetiara skvelo hodí, je totiž poriadkumilovným človekom a rád upratuje.

Napriek tomu mu vadili isté veci. Každý deň zhŕňal odpadky okolo odpadkových košov. Pričom tie neboli ani zďaleka tak plné, ako by sa mohlo zdať. Ľudia sú jednoducho iba leniví a ľahostajní voči okoliu, v ktorom žijú.

Jedia na ulici

Naviac počas pandemického obdobia sú v Paríži všetky podniky zatvorené, a tak sú obyvatelia nútení jesť vonku na ulici. Mnoho z nich potom nevyhadzuje odpadky rovno do koša. Ľudia ich nechávajú iba tak ledabolo pohodené pri koši, ak vôbec.

Ludovica to dlhší čas štvalo. Minulú jar sa rozhodol natočiť video a zavesil ho na sociálnu sieť TikTok. To sa stalo v momente populárne, a to najmä medzi mladými ľuďmi.

Ochraňuje prírodu

Videami chce prispievať k ochrane prírody. Uvedomuje si, kam táto planéta speje a je z toho nešťastný.

Parížsky smetiar je ale zo svojej popularity prekvapený. Niektoré jeho poučné videá videli desaťtisíce ľudí. Dnes má viac ako 59-tisíc sledovateľov a ľudia ho už dokonca spoznávajú na ulici, keď pracuje. Chcú sa s ním vyfotografovať a podporiť ho.

„Každý sledujúci na TikToku je pre mňa jeden mladý človek, ktorý sa niečo dozvedel o životnom prostredí,” vysvetľuje v jednom z rozhovorov.

Ludovicov boj pre dobrú vec je nesmierne sympatický. Motivuje ľudí začať od seba a robiť malé kroky pre to, aby sme očistili a zachránili planétu Zem.

About