Nebojte sa duchov

Duchovia, strašidlá, mystické bytosti – nazývajme ich akokoľvek. Všetci i tak vieme, že o čo tu ide. Príbehy a záhady o zosnulých, ktorí sa vrátili „na tento svet“, aby nám pomohli, varovali nás alebo sa iba prišli rozlúčiť, nás zakaždým zaujmú a postarajú sa o zimomriavky. Ako to naozaj je? Treba sa báť „strašidiel“? Skutočne existujú?

Tak kto je tu votrelec?

Nie je to celkom tak, ako sa celý život domnievame. Niektorí sa prekvapia, iní iba mávnu rukou, ale článok predsa so záujmom dočítajú až do konca. Veriť môžeme čomu chceme. Máme vlastnú vôľu, názor, vierovyznanie a tie nám nikto nevezme. Ľudia si myslia, že život, ktorý žijú a svet, v ktorom sa nachádzajú, je jediná realita. Nezaoberáme sa s myšlienkami na smrť a na to, kam sa naše duše následne dostanú. Všetci máme dušu. Keby sme ju nemali, nevedeli by sme ani snívať. Aj naše vedomie a podvedomie sú jej súčasťou.

Pravdou však je, že na tento svet sme prišli, aby sme splatili „dlh“ z minulých životov. A každý z nás dostáva presne podľa zásluh. Táto „realita“, nie je realita. Je to iba akýsi sen. Dostali sme príležitosť, aby sme sa ešte viac zdokonalili. Škoda len, že väčšina z nás to aj tak nepochopí.

Astrálny svet, alebo keď chcete, tak aj svet duchov – je všade vôkol nás. My sme v ňom. Máme tu nejakú úlohu, zohrávame svoju „rolu“. Tí, čo si to uvedomia – zažijú skutočné blaho a raj už tu na zemi.

Ako vyzerajú? Kedy sa nám zjavujú?

Už stovky rokov sa ľudia, vedci a bádatelia zaoberajú otázkou, či existujú duchovia. Astrálny svet je však vyššia méta, ktorá nie je preskúmaná a ani podložená žiadnymi relevantnými dôkazmi. Keďže duša je nesmrteľná, sme obklopení mnohými a mnohými nazvime to „energiami“, ktoré však voľným okom nevidíme, avšak občas možno máme pocit, že tu nie sme sami.

Senzibilní ľudia alebo tí, ktorí prežili klinickú smrť alebo zažili silný traumatický zážitok, potvrdia, že začali žiť úplne nový život. Mnohí vyhlasujú, že vidia akési bytosti, ktoré nám však v žiadnom prípade nechcú ublížiť. Pýtate sa – ako je to vôbec možné? Odpoveď je však celkom jednoduchá. Na hranici života a smrti sa naše vedomie dostáva už do astrálneho sveta a odnáša si odtiaľ veľa informácií. S tým súvisí aj schopnosť „vidieť duchov“ a mnohé iné výnimočné schopnosti.

Ako vyzerajú? Sú oblečení? Duša šaty nenosí. Predstavte si ich ako tiene, machule alebo siluety, či rozmazané fľaky. Sú s nami, aby nám pomáhali žiť tento „sen“.

About