Nech je nanášanie mejkapu ako vzácny obrad

Veľa žien si každé ráno behom piatich minút „nahádže“ na tvár všetko možné počnúc krémom a končiac mejkapom. Pociťujúc hrdosť z vlastnej šikovnosti a rýchlosti jednoducho prehliadajú nedostatky, ktoré boli spôsobené uponáhľanosťou.

Chce to solídny kútik venovaný kráse

Toaletný stolík poznáme najmä z filmov, ale vedeli ste, že prvé sa objavili už v 16. storočí? Dámy ich milovali, pretože práve tu sa z obyčajnej ženy stávala upravená krásna dáma, ktorá bola v očiach spoločnosti uznávaná a obdivovaná. Krásni ľudia si dodnes získavajú prestíž kdekoľvek sa objavia. Majú to v živote oveľa ľahšie, pretože dokážu upútať na prvý pohľad. Vzhľad je veľmi dôležitý a vedeli to už aj v starovekom Egypte.

Postupne sa toaletné stolíky stávali stále populárnejšie, pretože boli symbolom bohatstva. V dnešnom jazyku povedané – boli jednoducho „in“. Majiteľka tohto nábytku bola skratka trendy dáma, ktorá išla s dobou. Za čias vlády kráľa Ľudovíta XV. dokázali ženy stráviť pri skrášľovaní aj celé hodiny a veľmi si potrpeli na každom detaile. Je pravda, že tieto „paničky“ nemali dokopy nič poriadne na práci, čo by sme im mnohé mohli aj závidieť. Nie je to ale vôbec potrebné. Vieme predsa, že práve líčidlami a silnými voňavkami maskovali iba svoju nedostatočnú hygienu, brr… .

Ostaňme však pri téme. Z toaletných stolíkov neboli iba „oltáre krásy“, ale aj akési „konferenčné“ miesta. Počas dlhých úprav sa neraz stalo, že dámy museli prijímať návštevy práve tu, a preto – čím krajší bol toaletný stolík, tým to bolo lepšie. Čosi podobné sa zachovalo dodnes a súťaživosť v podobe hmotných i nehmotných statkov stále fičí. Kto má drahšie a krajšie, ten vyhráva.

Toaletné stolíky do každej spálne

Možno ste to netušili, ale aj páni majú svoje toaletné stolíky, avšak im slúžia prevažne na holenie. Čo je ale veľké plus- na trhu s nábytkom existuje také obrovské množstvo ponúk, že si ani nebudete vedieť vybrať. Toaletný stolík by mala mať každá dáma, ktorá sa o seba rada stará a ktorá má rada systém a usporiadanosť. Práve tento druh nábytku to poskytne. Vieme predsa, koľko rôznej kozmetiky ženy vlastnia a to nehovoriac ešte o líčidlách. Je to štýlový kus nábytku, ktorý nemusí zaberať ani priveľa miesta. Viete si vybrať spomedzi vintage štýlov, ale aj tie najklasickejšie.

Vedzte, že keď skrášľovanie povýšite na túto vysokú úroveň, budete ešte krajšia a dokonalejšia.

About