Nemáte kanalizáciu? Zaobstarajte si kvalitnú žumpu

V súčasnej dobe by sa očakávala kanalizácia takmer všade. V mnohých obciach, či mestách ale stále nie je zavedená kanalizácia a jednotlivé domácnosti sa tak nemôžu pripojiť na kanalizáciu.

Ak nemáte kanalizáciu, zaobstarajte si kvalitnú žumpu.

Výber z kvalitných žúmp

Ak si budete kupovať kvalitné žumpy, môžete ich nájsť aj v ponuke lacných žúmp. Lacné žumpy sú aj kvalitné žumpy. Na výber máte z jednokomorových betónových žúmp, dvojkomorových betónových žúmp, alebo z viackomorových žúmp. Dvojkomorové žumpy sú septiky, ktoré prečisťujú odpadové vody v rámci svojej konštrukcie, čím výrazne chránia samotné životné prostredie. Ak si ale vyberiete jednokomorové žumpy, neznamená to, že budú horšie. Musíte si však vybrať kapacitne vyhovujúce a zohľadňovať by ste pri tom mali predovšetkým počet osôb v domácnosti.

Tieto žumpy sú vyrábané z vodotesného betónu a oceľovej výstuže, čím vám zabezpečia maximálnu bezpečnosť a ochranu pôdy pred odpadovými vodami.

Lacnejší dovoz

Ak si budete vyberať novú žumpu, treba zohľadňovať aj vzdialenosť firmy od vášho bydliska. Ak sa bude takýto nadrozmerný náklad voziť cez pol Slovenska, vyjde vás to poriadne draho.

Lacnejší dovoz budete mať, ak si vyberiete firmu, ktorá zabezpečuje dovoz akéhokoľvek z týchto typov žúmp z mesta, kde žijete, resp. z vášho okresného mesta. Ak ste z okolia Nitry, uprednostňujte dovoz žúmp z Nitry.

Aby vám ale mohli doviezť žumpu, potrebujete mať vykopanú jamu. Pomocou špeciálnej techniky vám vašu objednanú žumpu vložia do pripravenej jamy a zabezpečia jej zapojenie.

K týmto žumpám je potrebné kúpiť si aj príslušenstvo. Ak napríklad umiestňujete žumpu na miesto, kde plánujete prechádzať autom, zabezpečte si prejazdovú dosku. Tá dostatočne ochráni vašu novú žumpu pred znehodnotením.

Zdroj obrázka:

Autor: Yuri Snegur  / Shutterstock.com